SimTEch

Az első kör az F1 2020-ból

Közeleg a hivatalos Formula-1-es játék megjelenése: a Codemasters programja július elején érkezik, egyszerre a várható szezonkezdettel. Étvágygerjesztőként a készítők először mutattak videót a játékmenetből, egy zandvoorti kört a Red Bull-lal.

Leclerc-ék a feje tetejére állították Spát

Három különböző F1-es csapat pilótája, Charles Leclerc, Alex Albon és George Russell egy társaságként állt fel a Belga Nagydíj helyszínének rajtrácsára, ahol egy hátraarcot követően kezdtek őrültködésbe.

Kirúgtak egy rajongót a Williams versenyéről

Egy 15 éves játékos a közösségi médiában panaszolta el, hogy röviddel a futam kezdete előtt kirúgták őt a szerverről egy F2-es pilóta kedvéért. A csapat és az F1 tisztázta a helyzetet.

Trailer: Megjelent a MotoGP 20

A napokban vált megvásárolhatóvá a motoros világbajnokság idei szezonját feldolgozó MotoGP 20, ami egy ilyenkor szokásos előzetest is kapott. Indíts karriert, ülj klasszikus motorok nyergébe, vagy játssz más játékosok ellen!

Ezt gondolja Raikkönen az online versenyzésről

Rossz hír azoknak, akik arra számítanak, hogy előbb-utóbb a veterán is csatlakozni fog a szimulátoros futamokhoz: nem érdekli a dolog, inkább megvárja, amíg igazi verseny lesz.

Leclerc a virtuális Kínai Nagydíjat is behúzta

A Ferrari pilótája újabb virtuális győzelmet aratott, ezúttal az F1-es sorozat kínai fordulóját nyerte meg Alex Albon előtt - a mezőnyben több ismert név és aktív F1-es pilóta is megfordult.

Vettel is szimulátorozásra adja a fejét

A német világbajnok csatlakozik az egyre népszerűbb trendhez és kipróbálja magát a virtuális világban. Igaz a gyermekei és az egyéb hobbijai miatt nem tudja, mennyi ideje lesz versenyezni.

Előbb jöhet a 2020-as játék, mint a 2020-as szezon

A Codemasters bejelentette az F1 2020 játék piacra dobásának időpontját, és a benne található újításokat: 11. csapat, osztott képernyő, választható lerövidített szezon és Schumacher Deluxe Edition!

Ralikrossz formulaautókkal? Még szép, hogy jöhet!

Reméljük, minél hamarabb vége lesz most már a versenymentes időszaknak, mert a virtuális világban egyre elborultabb ötletek kapnak szárnyra, mint azt a mellékelt ábra is mutatja.

Kényszerből szimulátoroznak a pilóták?

Sosem volt még olyan pezsgő az autósportos szimulátorélet, mint manapság, de igazából mennyire kedvtelés és mennyire (egyfajta) kényszer ez a pilóták számára?

Tömegbalesettel indult az IndyCar virtuális futama

Nem sikerült elérni a rajtvonalat, a pilóták kicsit félreérették a helyzetet. Pagenaud nyert, de Wickens is ott volt a mezőnyben.

Játék készült a Man-szigeti TT-ről

Ride on the Edge 2 címen jelent meg a világ legveszélyesebb motorversenyének tartott Isle of Man TT-t feldolgozó videojáték, ami beszámolók szerint a legjobb a kategóriájában.