2024. szeptember 29. vasárnap

Sanghaj

WEC: Két óra verseny és kettős Toyota-győzelem

Kétszer is sokáig állt a futam Sanghajban az intenzív eső miatt. Alonsóéknak újra csak a második hely jutott, Button először állt a széria dobogójára.

Alonso: A privátok sokkal gyorsabbak, mint mi

Merész kijelentést tett Fernando Alonso Sanghajban, a kétszeres F1-es világbajnok spanyol szerint a privát LMP1-esek sokkal gyorsabbak, mint a hibrid Toyoták. Igaza van a kiváló pilótának?

Csúcspont – Kínai Nagydíj elemzés

2018 eddig izgalmas versenyekkel szolgálta ki a Formula-1 közönségét, ha egész szezon alatt ilyen futamokat láthatunk, akkor kiváló év elé nézünk. Okos taktikával, villámgyors reakcióval és szép, tiszta előzésekkel Ricciardo megszerezte idei első győzelmét Bottas előtt, aki az erősen kopott gumikon második helyen végzett a Mercedes volánja mögött, Raikkönennel a nyakában. De hova lett Vettel? Mi történt Verstappennel és hol van Hamilton? Górcső alatt a Kínai Nagydíj.

Ricciardo nyert, a Red Bull mindenkit kicselezett

A Mercedes üti a Ferrarit, a Red Bull üti a Mercedest – akciódús sakkjátszmát hozott a Kínai Nagydíj, amit a hatodik helyről rajtoló Daniel Ricciardo tudott megnyerni egy biztonsági autós szakasz után. Verstappen pedig Vettelt üti, de ez már egy másmilyen jellegű történet.

Kínai Nagydíj - A rajtrács

Rajtbüntetés nélkül ezúttal sem úsztuk meg, a rajtrács átrendeződése nélkül viszont igen. A Ferrari 2006 óta először hódította el kétszer egymás után az első rajtsort, de vajon hogyan sáfárkodnak ezzel a lehetőséggel?

Trükkösebb vasárnapra számít a Renault

Eddig nagyon jól működik Nico Hülkenbergék autója az F1-es Kínai Nagydíjon, de a futamra változhatnak a körülmények. Carlos Sainz időmérőjét Charles Leclerc nehezítette meg.

Két tényező miatt szenved a Toro Rosso Kínában

Egy hete Bahreinben még csodaszámba ment elsősorban Pierre Gasly teljesítménye, a sanghaji F1-es hétvégén azonban óriásit esett vissza a csapat – Brendon Hartley sejteni véli az okokat.

Raikkönen nem tudja, hol kapott ki Vetteltől

Úgy érzi, nem hibázott nagyot az utolsó gyorskörén a sanghaji időmérőn, de túl szoros volt az állás, így apróságokon múlt a pole. Német társa meglepődött a Mercedesszel szembeni fölényükön.

Vettel szoros csatára számít vasárnap

Az időmérő edzésen elért pole-pozíciós körével természetesen elégedett volt a Ferrari németje, de így sem bízza el magát a Mercedesek elleni harcot illetően az F1-es világbajnokság éllovasa.

Nem számított ilyen erős Ferrarira a Mercedes

Toto Wolff elismerte: meglepte őket, hogy fő riválisuk ennyivel jobb volt az F1-es Kínai Nagydíj időmérőjén, de bízik benne, hogy a melegebbnek ígérkező vasárnapi futamon visszavághatnak nekik.

Újabb motorhiba a Red Bullnál

Daniel Ricciardo versenyautója a harmadik szabadedzésen látványos füstöléssel megadta magát. Az újabb Renault-motorhiba jó eséllyel teljesen tönkreteszi az ausztrál hétvégéjét, szenvednek a bikák.

Így dőlt el a rajtelsőség sorsa Sanghajban

Pénteken Lewis Hamilton, szombat délelőtt azonban már Sebastian Vettel volt a leggyorsabb – de vajon ki szerzi meg a pole-t az F1-es szezon harmadik futamára? Hamarosan kiderül, tartsatok velünk!