2024. október 22. kedd

Sajtóközlemény

Kismarty győzött, így az utolsó futamra marad a bajnokavatás

A Hankook Racer Cup RX bajnokság negyedik futamát Máriapócson rendezték, ahol magabiztos előnnyel, három győztes versennyel a zsebében Makai György érkezett. A nagy kérdés csak az volt, hogy az immár mindenki számára ismerős helyszínen, Makai meg tudja őrizni elsőségét, vagy valakinek sikerül letaszítania őt a trónról…

Közösen fejleszt elektromos SUV-ot a Toyota és a Subaru

A Toyota a múlt héten történelmi bejelentést tett. A japán autógyártó 5 évvel az eredetileg tervezett 2030-as céldátum előtt, 2025-re el kívánja érni az évi 5,5 millió darabos részben vagy teljesen elektromos autó értékesítést, amiből közel 1 millió darabot tehetnek majd ki a zéró emissziójú akkumulátoros elektromos (BEV) és hidrogén üzemanyagcellás elektromos (FCEV) autók. A vállalat egyben megerősítette, hogy hidrogén üzemanyagcellás fejlesztései mellett felgyorsítja az elektromos autózást hamarosan forradalmasító szilárdtest akkumulátorok fejlesztését és új sztenderdizált akkumulátor koncepciója révén néhány éven belül 10 akkumulátoros elektromos modellt mutat be világszerte, köztük egy a Subaruval közösen fejlesztett közepes méretű SUV-ot, amely a két vállalat által az elektromos autók részére fejlesztett padlólemezre épül majd. A közös projektbe a Subaruban 16,8%-os részesedéssel rendelkező Toyota az elektromos hajtások fejlesztésével kapcsolatos know-howt, míg a Subaru az offroad autók fejlesztése területén szerzett tapasztalatokat hozza.

A fair playről szólt a Kia Platinum Rally Cup második hétvégéje

Izgalmas csatákat hozott, majd egy igazán sportszerű eseménnyel zárult a Kia Platinum Rally Cup második fordulója. A Székesfehérvár Ralit Krajnyák Petra és Velezdi Eszter nyerte meg a márkakupában, de a mezőny szinte minden tagjának jutott szakaszgyőzelem a vasárnapi versenyen.

Turán: A technika ördöge

Az Országos Rallye Bajnokság harmadik futamának Székesfehérvár volt a központja, míg a gyorsasági szakaszokat a várostól északra kellett teljesíteni. A Turán Motorsport versenyzőpárosa, Turán Frici és Bagaméri Laci küzdelmes versenyen vett részt, amit végül a Ford Fiesta R5 versenyautójuk kormányszervójának meghibásodása miatt fel kellett adjanak.

Műszaki hiba fosztotta meg Benit a dobogó esélyétől

Műszaki probléma hátráltatta a Hangodi Bendegúz - Kulcsár Dániel duót a Székesfehérvár Rali második versenynapján. A HQ Racing párosa a hiba előtt már közel volt a dobogóhoz, végül az ötödik helyen zárták a versenyt.

HRC RX: Az ismerős pálya előnyei

Ismét Máriapócson tette próbára magát a Hankook Racer Cup RX mezőnye, ahol várható volt, hogy a pályaismeret sok előnyt jelent a versenyzők számára.

Nem csak hazai szokás a kilométeróraállások manipulálása

Bár egy használt autó jóval olcsóbb, mint egy új, számos rizikót is rejt. A carVertical járműmúlt-lekérdezés világszintű adatai szerint a másodkézből kínált autók több mint tizede hamis óraállást mutat, közel 40 százaléka szenvedett már sérülést. Vajon milyen lépésekkel tehetjük biztonságosabbá a használt autók vásárlását? Mutatjuk!

Megnyílt az első magyarországi CUPRA márkakereskedés

Ünnepélyes keretek között adták át az első CUPRA márkakereskedést hazánkban, a Duna Autóban, így már hivatalosan is megkezdődött az új, kifinomult, egyedi márka értékesítése Magyarországon. Kezdetben két típus, a CUPRA Ateca és a Leon CUPRA R vásárolható meg a budapesti márkakereskedésben. Idén várhatóan 25-30 CUPRA találhat gazdára hazánkban.

A promóter is autóba ül a Kia Platinum Rally Cup második hétvégéjén

Második fordulójához érkezik a Kia Platinum Rally Cup. A rali2-ben idén bemutatkozó magyar márkakupa mezőnye az Eger Ralin kezdte a szezont, pünkösd hétvégén pedig a Székesfehérvár Ralin állnak rajthoz. Az első fordulóban győztes Vogel Adrienn azonban hiányzik az indulók közül, mert a Kia Platinum Cup lengyelországi versenyén, Poznanban indul.

Shell Eco-marathonon: Újabb kísérlet energia-hatékonysági rekordra

Európa-szerte több ezer diák dolgozik azon, hogy energia-hatékony járműveikkel új rekordot állítsanak fel az idei Shell Eco-marathon Europe versenyen. A megmérettetést, valamint kísérőprogramját, a Make the Future Live-ot ebben az évben július 1. és 5. között rendezik meg a Weybridge-i Mercedes-Benz Worldben, London külvárosában.

A SEAT az Mii Electric bemutatásával indítja elektromos offenzíváját

A SEAT elindítja első „SEAT on Tour” körútját, amely a márka első elektromos modellje, a Mii Electric világpremierjével együtt a SEAT elektromos offenzívájának kezdetét is jelenti. A „SEAT on Tour” egy olyan projekt, amelynek során a SEAT és CUPRA márkák legaktuálisabb újdonságai ellátogatnak a márka számára kiemelt jelentőséggel bíró országokba. Útjuk során pedig autóikkal egész Európába elviszik a „Created in Barcelona” (Barcelonában készült) életérzést.

Velenczei Ádáméknak a dobogó a céljuk Székesfehérváron!

Tavaly a második helyen végzett, idén sem szeretne kimaradni a pezsgőzésből a Citroen Rally Team Hungary tehetséges pilótája. Az előzmények biztatóak, az előző futamon már érezhető volt, hogy belakták a C3 R5 versenyautójukat és egy hosszabb teszt után reménykedve vára a bajnokság harmadik futamát Velenczei Ádám és Zsiros Gábor.