Rossi

Kék-feketébe öltözött az új Yamaha

Ahogy az a szponzorváltás után várható volt, jelentősen új dizájnnal rukkolt ki a hangvillások gyári alakulata: a Yamaha kék színébe a Monster feketéje és zöldje vegyült.

Így teljesítettek Daytonában a volt F1-esek

Fernando Alonso egészen kitűnő produkciójától hangos a sajtó a daytonai győzelem óta. Akadtak azonban más, egykori Formula-1-esek is, akik szintén remekeltek az eső miatt lerövidített 24 óráson.

Valentino Rossi is kipróbálná magát a Dakaron

A Dakar katari élmenője, Nasser Al-Attiyah már Fernando Alonsóval kapcsolatban is indiszkrét volt, amikor elmondta, a spanyol szívesen kipróbálná magát a világ legnehezebb tereprali-versenyen. Most hasonlót osztott meg a MotoGP világbajnokáról is.

Rossi még nem döntötte el, mikor vonul vissza

A „Doktor” nem tartja kizártnak, hogy akár 2020 után is a MotoGP-ben maradjon. Elmondása szerint elsősorban nem is a hőn áhított tizedik vb-cím megszerzése sarkallja a folytatásra.

Norris: Nem akartam Rossit majmolni a 46-ossal

Az F1-es újonc arról beszélt, választott 4-es rajtszáma mögött semmilyen különleges sztori sem áll. Tett egy különös beismerést: két példaképe van csupán, Valentino Rossi és Alexander Albon.

Rossi motorozni hívja Hamiltont

Egymás ellen versenyezhet tizennégy világbajnoki cím (két) tulajdonosa Valentino Rossi olaszországi ranchén. A brit szupersztár szerint gyerekkorában mindig is két kerékre vágyott.

Rossi az élről bukott, Marquez győzött Sepangban

Hiába vezetett a rajttól kezdve az olasz yamahás, négy körrel a vége előtt elcsúszott, így a mögötte hasonlóan remek tempót diktáló világbajnok örökölte meg az elsőséget. A dobogóra az utolsó körig csatázó Rins és Zarco állhatott még fel.

Marquez bukása ellenére is óriási fölénnyel húzta be 80. rajtelsőségét

Közel másfél órás csúszás után tudták megrendezni a sepangi időmérőt, amelynek végén a hétszeres világbajnok bő fél másodpercet osztott ki a mezőnynek – pedig még egy esést is begyűjtött. Zarco és Rossi még az első sorban.

Marquez a Q1-ből szerzett pole-t Rossi előtt

A repsolos lett az első, aki az időmérő első szakaszából indulva rajtelsőséget tudott szerezni a MotoGP-ben, előnye azonban mindössze 11 ezredmásodperc a „Doktorral” szemben. Dovizioso még az első sorban.

F1-Archív: Alonso először világbajnok

Irvine úgy érzi, övé lehet a vb-cím, tragédia Indianapolisban, Valentino Rossit több helyről is F1-es tesztre hívják, Alonso világbajnok, tombol a kémbotrány, a Lotus célja a vb-cím Raikkönennel. Az elmúlt szűk két évtized F1-es hírei.

Lorenzo szoros csatában zsebelte be a pole-t, Rossi csak a 18.

79 ezreden belül zárt egymáshoz képest az első három helyzett a MotoGP Aragóniai Nagydíjának időmérő edzésén, amelynek végén a Ducati sajátította ki az első két rajtkockát, megelőzve Marquezt. Valentino Rossi karrierje egyik legrosszabb időmérőjét teljesítve csak 18. lett.

Rossi: Lenyűgöz az öcsém teljesítménye

A kilencszeres világbajnok nem véletlenül dicséri Luca Marinit, hiszen a féltestvére az utolsó három Moto2-es vb-futamon is remekelt, mindháromszor dobogóra állhatott. Marini eredménylistájából már csak egy futamgyőzelem hiányzik a középső kategóriában.