Ralikrossz

Szabó Krisztián a top 5-ben zárta az első napot

Csoportja megnyerésével kis győzelmet szerzett Barcelonában a ralikrossz-világbajnokság állandó magyar résztvevője. Az EKS versenyzője elégedetten értékelte az első napot: foghatónak érzi az előtte állókat.

Makai György újabb győztes hétvégéje a Rabócsiringen

Az első hazai ralikrosszos futamán debütáló Hankook Racer Cup RX mezőnye egy izgalmas, viszontagságokkal teli hétvégén van túl, ami ismét Makai György győzelmével zárult.

Máriapócson is Spitzmüller és Csucsu győzött

Húsvét két napján folytatódott a ralikrossz-ob 2019-es idénye: a Supercarban és a Super1600-as osztályban is ugyanaz a versenyző nyert, aki a szezonnyitón is diadalmaskodni tudott.

A Slovakia Ring után itthon is debütálhat a Hankook Racer Cup

A hétvégén a máriapócsi pályára érkezik a 2019-ben rallycross-ban bemutatkozó Hankook Racer Cup RX, ami a mezőny nagy részének újdonság lesz. Igaz most is lesznek olyanok, akik ebben a szakágban már próbálgatták szárnyaikat, így számukra ismerős lesz a környezet. A magyar pálya adta körülményeket már nagyon várta a mezőny, hiszen hatalmas nézősereg előtt versenyezhetnek. A szakasz érdekességét adja, hogy itt a célegyenes sokkal rövidebb, így sokkal nagyobb jelentősége lesz a rajtolásnak.

Ezüstéremmel zárta első zóna versenyét Beni

Továbbra is sűrű a HQ Racing programja: a húsvét előtti hétvégén az ausztriai Melkbe utazott a csapat, ahol Hangodi Bendegúz élete első Zóna versenyét és idei első ralikrossz futamát teljesítette. Nem is akármilyen eredménnyel: a döntőben megszerzett második hely mellett az előfutamokban és az elődöntőben elért eredményekért is komoly mennyiségű pontot gyűjtött Beni.

Szabó Krisztián: Továbbra is a döntő a cél

A ralikrossz-világbajnokság magyar újoncának első napja a tanulásról szólt Abu Dhabiban, a szezon nyitóversenyén. Az EKS versenyzője már azt is tudja, min kell javítania, hogy szombaton a kemény mezőnyben felzárkózhasson a 12. helyről.

Marton Gergely vegyes érzésekkel tekint vissza szezonjára

Az összetett negyedik helyezés a ralikrossz-Európa-bajnokságon komoly fegyvertény. A Super 1600 kategória magyar pilótája nem maradéktalanul elégedett, de biztató szezont tudhat maga mögött, amely során rengeteget fejlődött versenyzőként és a dobogó második lépcsőfokáig eljutott.

Marton Gergely újra dobogóért ment

A Volland Racing négy versenyzője küzdött egymással a legjobb helyezésekért a Super 1600-as ralikrossz-Európa-bajnokság lett hétvégéjén. Marton Gergely kockázatvállalása ezúttal megbosszulta magát: egy dobogós pozíció veszett kárba, ugyanakkor meggyőződése, hogy a Rigában megnyilvánuló harciassága még hasznára lesz a jövőben.

Nincs a világon izgalmasabb autóverseny a ralikrossznál!

A ralikrossz sajnos az autósport világának egy kis, eldugott szeglete. Pedig amit Lettországban, a világbajnokság rigai fordulóján láthattam, az alapján talán a totális őrület a legjobb szó a versenyekre. Örökre beleszerettem a ralikrosszba.

Ez volt Hango utolsó ralikrossz versenye

Utoljára láthatták a nézők a ralikrossz bajnokságban Hangodi Zoltánt a kakucsi hétvégén: a pilóta ezentúl inkább fia versenyzésének támogatására koncentrál, és a következő szezonban visszatér eredeti sportágához, a terepralihoz. Kakucson Hangodi Bendegúz második lett, Nagy Kamilla pedig épp csak lemaradt az elődöntőről, a 13. helyen végzett.

Marton Gergely újra dobogós az Európa-bajnokságon

A nyári szünetben teljesített teszt jó előjelnek bizonyult a Super 1600-as ralikrossz-Európa-bajnokság magyar pilótája számára, aki újult erővel vágott neki a folytatásnak. Marton Gergely Franciaországban végig a szűk élmezőnyben mozgott Skoda Fabiájával, befejezésként pedig eddigi legjobb eredményét, a második helyet szerezte meg a döntőben.

HQ Racing: Győzelem és tripla dobogó!

A szombati kicsit visszafogottabb nap után vasárnap parádéztak a HQ Racing pilótái: Hangodi Bendegúz győzött, Hangodi Zoltán és Nagy Kamilla pedig a harmadik helyet szerezték meg a kategóriájukban, Kamilla ráadásul először állhatott fel a dobogóra.