Ralikrossz

Szabó Krisztián győzött és vezeti az Európa-bajnokságot

Egy híján maximális ponttal távozott Szabó Krisztián Lydden Hillből, a Super 1600-as Európa-bajnokság második állomásáról. A magyar versenyző a döntőben idei első, ralikrosszos pályafutása második győzelmét szerezte.

Szabó Krisztián a győzelemért küzd Angliában

Remekül indult a ralikrossz Európa-bajnokság Lydden Hill-i fordulója a magyar pilóta számára: a korábban ismeretlen pályán három kvalifikációs futamot követően a második helyen áll. Ulrik Linnemann-nal vívhat nagy harcot a győzelemért.

Ismeretlen terepen Szabó Krisztián

Angliában versenyez tovább a ralikrossz Európa-bajnokság szereplője, Szabó Krisztián. Csapata jól ismeri a pályát, neki azonban mindenekelőtt meg kell tanulnia a vonalvezetést. Kiderült az is, Portugáliában milyen apró gond hiúsította meg a döntőben elérhető jó helyezést.

Marton Gergely győzelme Máriapócson

Az M-F Motorsport ifjú versenyzője, Marton Gergely remek teljesítményt nyújtva megnyerte a 2016-os Rallycross Országos Bajnokság harmadik, a máriapócsi RabócsiRingen rendezett futamát, ezzel megszerezte saját maga, csapata és a Skoda Fabia Mk2-es idei első győzelmét, ami hatalmas lélektani gátat szabadíthat fel benne és a csapat valamennyi tagjában.

Ralikrossz Parádé – minden, mi szem-szájnak ingere...

A május 15-16-i versennyel méltó módon ünnepelték meg a versenyzők a Rabócsiring 20. születésnapját, hiszen a Pünkösdi Rallycross Parádé hihetetlen küzdelmeket hozott minden kategóriában. Mind a profi versenyzők, mind az amatőrök egymásnak feszültek és nem hagyták legyűrni magukat. A nézők és a pilóták is azt kapták, amit imádnak: 110% ralikrosszt.

Csendes Zsolt lehegesztett difivel a dobogón

A GFS Racing Team színeiben versenyző Csendes Zsolt az elmúlt időszakban két külföldi versenyen van túl. Első körben az Osztrák Wachauring-en lépett pályára ahol egy szerencsétlen technikai probléma miatt mindössze négy kört sikerült mennie a szabadedzésen. Rövid pihenés után az Olaszországi Maggiora off-road arenát tűzték ki célul.

Ralikrosszban nyert a DTM-es Hockenheimben

Nem csak a Német Túraautó-bajnokság, hanem a ralikrossz-vb mezőnye is Hockenheimben vendégeskedett a hétvégén. Utóbbi széria versenyét olyan pilóta nyerte, amely mindkét sorozatban érdekelt volt.

Marton Gergő: Portugál kirakós

Az elmúlt hétvégén a portugáliai Montalegrében vizitáltak a világ legjobb rallycross versenyzői, akik az FIA Rallycross Világbajnokság, valamint az FIA Rallycross Európa-bajnokság 2016-os nyitófutamán feszültek egymásnak.

Szabó Krisztián: Harmadik hely az esőben

Zord időjárás fogadta a mezőnyt a ralikrossz Európa-bajnokság portugál szezonnyitójának szombati napján. Szabó Krisztián azonban megbirkózott a körülményekkel, és csak egy felvonást nem zárt a legjobb három között.

Szabó Krisztián: Idén cél az Európa-bajnoki cím

Hétvégén kezdetét veszi a Super 1600-as FIA ralikrossz Európa-bajnokság a második szezonjában részt vevő Szabó Krisztiánnal. A magyar versenyző eredményes felkészüléséről, elvárásairól és a mezőnyről beszélt a portugáliai szezonnyitó előtt, ahol tavaly emlékezetes győzelmét szerezte.

Leszakadt kardán és kiszakadt gömbfej, ilyen a Ralikrossz

A GFS Racing Team színeiben versenyző Csendes Zsolt a Super Touring Cars +2000 kategóriában rajtolt el Máriapócson a 2016.03.27-28.-i hétvégén. Tóth Atti csapata megfeszített munkával készült el az Opel Ascona 400 Turbóval. Az utolsó 2 nap nem aludtak semmit, annak érdekében, hogy Zsolt autója megfelelő legyen az összecsapáshoz.

Sikeres Európa-bajnoki szintfelmérő

Minden szempontból pozitív versenyhétvégét zárt a Slovakia Ringen az M-F Motorsport csapata, ahol az FIA Közép-Európai Zóna Trófea és egyben az Országos Rallycross Bajnokság idei második fordulóját rendezték. A csapat nyomás alatt, komoly stresszhelyzetben is jelesre vizsgázott, Marton Gergely pedig a pályán hozta a tőle elvárt, magas szintű teljesítményt, aminek ezúttal egy 3. hely lett a jutalma a Super1600 nagyon erős mezőnyében. Összesítésben Gergő az élre állt, és vezeti a magyar bajnoki pontversenyt kategóriájában.