2024. október 11. péntek

Rali

Kurtos várja, hogy mellé szegődjön a szerencse

A Veszprém Ralin csak egy gyorsot tudott teljesíteni Kurtos Róbert és Szegedi Máté a Mitsubishivel, mert a harmadik motor is bedobta a törülközőt.

Jánosa: Kettővel rosszabb, mint ami kellene

A Veszprém Rali után arra jutott Jánosa Ákos és Brunekker Árpád, hogy a bajnokságot tekintve nem értek el olyan rossz eredményt, hiszen abszolút és kategória 3. helyen végeztek. Persze Ákinak ez pont kettővel rosszabb, mint amit szeretne.

Neukirchner: Kalandozás Erdélyben

Az autógyilkos Veszprém Rali helyett a Hargita Gyöngye Ralit választotta az MR Racing Hondás alakulata a Neukirchner András - Guzi Róbert páros, akik már a helyszínen élvezik Erdély szépségét.

Turán: Jöjjön mindenki a hegyre!

Nyolc év szünet után tavaly újraindult a hegyiversenyzés Magyarországon. Ez nem egyszeri fellángolás volt, hanem egy újabb – remélhetőleg – hosszú sorozat első versenye.

Vizelli pontszerző helyen debütált a nagyok között

Sikeresen mutatkozott be az első osztályban a Korda Racing versenyzőpárosa, Vizelli Károly és Nagy Péter pontszerző helyen érkezett célba a Skoda Fabia R5-tel.

Parádsasváron indul a parádé!

A hétvégén, július 15-16.-án Parádsasváron rendezik a 34. HE-DO Mátrai Hegyiversenyt az MNASZ HE-DO Autós Gyorsasági Országos Bajnokság és Hegyi Kupa III-IV. futamát, a tavalyi évben teljesen felújított mátrai versenypályán.

Botka Dávid új korszakot kezd Hargitán

A jubileumi, 25. Hargita Gyöngye Ralin szerepel először versenykörülmények között az új autójával Botka Dávid. Nem csak az autó lesz újdonság a hétvégén, hanem a navigátor is új a Botka Rally Team versenyautójában. A székely zászló színeit viselő Fabia R5-ben Ferencz Ramón fogja a kanyarokat mondani és az új páros bízik abban, hogy az ERC szezont együtt tudják majd eredményesen befejezni.

Kazár Miklós: A rali ettől rali!

Készült a remélt nagy visszatérésre Kazár Miklós a hétvégi Veszprém Ralin, és az idei esztendő rengeteg megpróbáltatása után végre elégedetten zárhatott egy versenyt. A Pro Racers pilótája elárulta, ezt az ötödik helyet – amivel a legjobb Ford-versenyző lett – nagyon megbecsülik, és külön kiemelte, jobb egyben elképesztő munkát végzett navigátora, Ferencz Ramón, aki sok olyan szakaszon átsegítette őt, amikor 150 kilométer/órás sebességnél semmit sem látott.

Herczig: Győzelemmel felérő negyedik hely

Ahogyan számítottunk rá, a 24. Veszprém Rali valóban a szezon legizgalmasabb futama volt. Az első versenynap végén ugyanis a mezőnyt megtizedelte a jutaspusztai pálya minősége és a versenyautók sorra felnin közlekedve próbáltak meg eljutni a célig.

Ranga-győzelem a Veszprém Ralin

Kőkemény nap volt, férfias küzdelemmel és jókedvű beszélgetésekkel megfűszerezve.

A sár okozta Turánék vesztét Veszprémben

Deja vu érzést keltett a 24. Veszprém Rali kezdete, ugyanis az előző, Székesfehérvár Ralihoz hasonlóan az első gyorsaságit közvetlenül megelőzően zúdult egy intenzív nyári zápor a Márkó és Jutaspuszta közötti területre.

Megszerezte első ORB-futamgyőzelmét Ranga Péter

Pályafutása első abszolút sikerét könyvelhette el a fiatal skodás, a visszatérő Benik dobogóra állhatott, Herczig a negyedik helyig kapaszkodott fel és növelte előnyét a bajnokságban.