2024. október 10. csütörtök

Rali

Loeb komolyabban is visszatérhet a rali-vb-re?

A Citroennél szeretnék, ha nem csak három futamon indulna a kilencszeres világbajnok - Kris Meeke is próbálja meggyőzni, a legenda viszont nem szeretne teljes szezont futni.

Csak pár versenyen látjuk idén Ranga Pétert

A navigátor, Szőke Tamás távozásával jelentősen csökkent az anyagi háttér, a pécsi versenyző a tavalyi sikeres szereplés után csak néhány futamon indul 2018-ban.

Peugeot 208 R2 Rali Kupa

A Peugeot sohasem riadt vissza a kihívásoktól, bizonyítja ezt azzal is, ahogyan az idén visszatér a magyar ralibajnokságba – pénzdíjas márkakupát szervez utánpótlásnevelő célzattal, s a győztes a lehető legjobb nyereménnyel gazdagodik: költségek nélkül rajthoz állhat egy külföldi futamon 2019-ben.

Kazár Miklós: az újjászületés éve lesz 2018

Noha még el sem kezdődött a rallye szezon 2018-ban, a Pro Racers versenyzőjével máris annyi minden történt, ami másnak akár egy egész szezonra elég lenne. Kazár Miklós csak a tavalyi kesztyűjét és cipőjét hozta az idénre, ezen kívül szinte minden kicserélődik: a navigátor és a versenyautó, valamint a szerelők is. Ahogy a korábbi négyszeres abszolút bajnok fogalmazott, az idei év a megújulásról fog szólni, éppen ezért Grúziáig utazott a minél jobb felkészülés érdekében.

Balogh Jani R5-tel és új navigátorral folytatja

Egy rendkívül változatos és viszontagságos szezon van Balogh Jani mögött, hiszen több műszaki gond és néhány hiba is hátráltatta a tavalyi bajnoki futamokon. Év végére kisimultak a dolgok és a Mikulás Ralin egy Ford Fiesta R5-össel jó ízűen és eredményesen autózott, ami meghatározó élmény volt a folytatást illetően.

Tim Gábor egy Opel Adam R2-vel várja az Eger Ralit

Tim Gábor újra komoly autóba ülhet, hisz a mai napon jelentette be a JG-2 Racing, hogy a többszörös magyar bajnok vezetheti az Eger Ralin a gyári fejlesztésű Opel Adam R2-t. Tim navigátorával, Timár Tamással a Rallye2 mezőnyében vesz részt az idénynyitó viadalon.

Botka: Negyedik EB szezonunkra készülünk

Közös sajtótájékoztatón vázolta fel idei terveit a két Európa-bajnok rali csapat: a Botka Rally Team és az Érdi Rally Team. Botkáék 2015-ben, Érdiék tavaly szerezték meg az Európa-bajnoki címet az ERC2 kategóriában. Botka Dávid büszkén mutatta meg az idei versenyautóját a sajtó képviselőinek és az érdeklődőnek, és csapata terveiről is nyíltan beszélt a versenyző.

Svéd Rali: Neuville nyert, Ogier váratlant húzott

Vasárnap sem hibázott, így összességében magabiztos győzelmet aratott Svédországban Thierry Neuville - közben a világbajnok Sebastien Ogier sikeresen taktikázott az utolsó gyorsaságin.

WRC: Neuville közel a sikerhez, Ogier továbbra is bajban

Növelte előnyét a Hyundai belga pilótája és ha nem hibázik, akkor már nem nagyon lehet utolérni vasárnap - a világbajnok Sebastien Ogier és csapata viszont továbbra is a leggyengébb a gyári mezőnyben.

Svéd Rali: Hyundai-uralom és Ford-betli

Az első három helyen a három Hyundai áll, majd jönnek a Citroenek és a Toyoták, mindenki lemaradt, aki a Montén elöl volt - Ogier még a legjobb tízbe sem fér be és közel három perc a hátránya.

Világbajnoki raliautó a LEGO kínálatában

A Ford, a LEGO Csoport és a ralispecialista M-Sport ma bemutatta a LEGO®Speed Champions sorozat új darabját, ami Európa-szerte az otthonokba varázsolja a raliversenyek hangulatát: a kupagyőztes M-Sport Ford Fiesta WRC raliautót.

Győzelemre készül a Toyota a svéd hómezőkön

A TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team nagy reményekkel készül a 2018-as szezon második fordulójára, az e hét végén, február 15-18-án megrendezett Svéd Ralira. A csapat remekül indította az évet, hiszen a múlt hónapban két dobogós helyet is szereztek a Monte-Carlo Ralin, most pedig egy olyan megmérettetés előtt állnak, ahol a Yaris WRC tavaly a legelső győzelmét aratta Jari-Matti Latvala vezetésével. Nem is kérdés, hogy a csapat minden tagja idén is a győzelemre készül.