2024. október 10. csütörtök

Rali

Kazár Miklós: arccal a Miskolc Rali felé!

Túl van az idei quad bajnoki szezonnyitón Kazár Miklós, aki a 450+ kategóriában rajt-cél győzelmet aratva az első helyen végzett. A Pro Racers pilótája a hatodik bajnoki címét szeretné megszerezni a sportágban, de nem titkolja, a mostani siker igencsak motiválóan hatott rá a hétvégi Miskolc Rali előtt. Kazár Miklós elárulta, bízik abban, hogy a számára az év versenyének számító viadalon képes lesz még az egri teljesítményét is felülmúlni.

Több mint kétszáz páros indul a Miskolc Ralin

Április utolsó hétvégéjén rendezik meg a Hell 24. Miskolc Ralit, az idei magyar bajnokság második futamát. A viadalra – amely Közép- Európai Zóna Bajnokság (CEZ) részét is képezi – lezárult a nevezési időszak.

Tanak második helyen végzett Korzikán

Ott Tanak remek teljesítménnyel másodszor végzett dobogós helyen ebben az idényben a TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team színeiben a rali világbajnokság francia futamán.

WRC: Ogier idén harmadszor is nyert

A Citroen és a Hyundai hétvégéje sem sikerült igazán jól, Tanak és Lappi is megvillant a Toyotával, Loeb 2. lett a power stage-en, Ogier pedig újabb győzelmével növelte előnyét a pontversenyben.

Ogier az élen, de mögötte teljes a káosz

Egyetlen tizedmásodperc a különbség a második-harmadik helyezett között az utolsó versenynap előtt, amelyen ugyan csak két szakaszt rendeznek, de az egyik 55 kilométer hosszú...

Ogier már fél perccel vezet, Loeb kiesett

Futott egy második időt, majd leesett az útról a Citroen kilencszeres világbajnoka, az aktuális címvédő viszont leiskolázta a mezőnyt a Korzika Rali első versenynapján.

Kurtos: Megérte küzdeni a dobogóért

Az egri futam végeztével olyannyira jó ott állni a Dobó téren, hogy a Kurtos Róbert – Szegedi Máté páros meghatódva vette át a 3. helyért járó kupát.

Bakó: Áldozat nélkül nincs győzelem

Az egri futamon dupla sikernek örvendhetett a Bakó Rally Team. A Peugeot Kupában 3. helyen végzett az autó. A Rali2-es párosuk pedig a Citroennel a 6-os kategória 1. és az abszolút 2. helyet szerezte meg.

Korzikán bizonyíthat a Yaris WRC

A 2018-as rali világbajnokság negyedik fordulójában Korzika kanyargós aszfaltútjain száguldanak majd végig a TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team pilótái. A klasszikusnak számító Tour de Corse az évad első olyan versenye, ami mindvégig aszfalton fut, de Jari-Matti Latvala, Ott Tanak és Esapekka Lappi magabiztosan ülnek volán mögé, hiszen a Toyota Yaris WRC már Monte-Carlo lefagyott útjain is fényesen bizonyított, kettős győzelmet szerezve a csapatnak.

Megcsípték az első helyet Jánosa Ákosék

Nem a legfényesebben indult Jánosa Ákos és Rubóczky Attila első versenye Egerben, de végül minden jóra fordult. Elsők lettek Peugeot Kupában és a 6-os csoportban egyaránt.

Tim Gábor dobogós hellyel mutatkozott be a Rallye2-ben

A sikeres pályaautós karrier után Tim Gábor 2017-ben már belekóstolt raliba, és a MARB Északi régiójának bajnoka lett. 2018-ra komoly lehetőséget kapott, hisz a JG-2 Racing Team színeiben egy gyári fejlesztésű Opel Adam R2-vel a Rallye2 bajnokságban indulhat Timár Tamás navigátorával.

ERC: Botka óriásit bukott, Herczig hatodik lett

Megkezdődött a rali-Eb 2018-as szezonja, méghozzá három magyar párossal - Érdiék és Botkáék nem jártak szerencsével, Herczigék viszont remek eredménnyel nyitottak.