2024. október 9. szerda

Rali

Balogh Jani: Tapasztalatszerzés a horvát esőben

A Zágráb melletti Santa Domenica Rally Show idén a kilencedik felvonásához érkezett. Az amatőr futam a szervezőbrigádnak köszönhetően a külföldi, köztük a magyar csapatok körében is közkedvelt. Évről évre egyre több R5-ös autót láthatunk a nevezési listákon, ami most sem volt másképp. A Topp Cars több autóval is érkezett, köztük Balogh Janival és a Skoda Fabia R5-össel!

Loeb miatt módosítana szabályt a WRC-bajnok

Zsinórban hatodszor lett idén világbajnok Sebastien Ogier, de sem ő, sem fő riválisa, Thierry Neuville nem elégedett a WRC egyik jelenségével - elég egyértelmű véleményt fogalmaztak meg.

Kazár Miklós: Fantasztikus érzés volt ismét a bajnoki címért csatázni

Kellett pár nap, hogy a 2018-as bajnoki szezont lezáró Zemplén Rali után lezárja magában az idei bajnokságot a Pro Racers párosa. A korábbi négyszeres abszolút bajnok Kazár Miklós és navigátora, Tóth Zsolt – akiknek ez volt az első közös évük – az idény második felében nyújtott teljesítményével végig harcban állt a bajnoki címért, ráadásul Kazár négy év után ismételten győzni tudott egy versenyen, így elégedetten mehetnének a jól megérdemelt pihenőjükre. Ám erről szó sincs, hiszen egyrészt készülnek a két évzáró viadalra – Mikulás és Szilveszter Rali –, másrészt megkezdték a közös gondolkodást arról, hogy jövőre újra a legjobbakkal küzdhessenek a bajnoki címért.

Borsodi bajnokok - Négy győztes egy megyéből

Különösen sikeres volt a 2018-as év ralis szempontból Borsod-Abaúj-Zemplén megye számára:

Elképesztő siker: A Toyota megnyerte a Rali-világbajnokságot

A tavaly a WRC mezőnyébe 17 év kihagyás után visszatérő TOYOTA GAZOO Racing World Rally csapata a visszatérést követő második évben stílusosan nyerte a rali világbajnokság konstruktőri versenyét, hiszen az Ausztráliában megrendezett utolsó fordulót Jari-Matti Latvala győzelemmel zárta. Esapekka Lappi negyedik helyen végzett, hozzásegítve ezzel a Toyota csapatát a történelmi sikerhez, ami egyben a negyedik világbajnoki cím a Toyota számára a WRC-sorozatban, és értelemszerűen az első 1999 óta.

WRC: Latvala nyert, Ogier a világbajnok

Véget ért az Ausztrál Rali, Sebastien Ogier pedig sorozatban hatodszor is felért a csúcsra: ugyan "csak" ötödik lett a szezonzárón, de ez is elég volt neki az újabb világbajnoki címhez.

Tanak vezet, Ogier a vb-cím kapujában

Nem hozott különösebb fordulatot az Ausztrál Rali második napja sem, így Sebastien Ogier néhány szakaszra van attól, hogy megszerezze hatodik világbajnoki címét a WRC-ben.

Kurtos-Szegedi: Ezt dobta idén a gép

A nyíregyházi futamon csak négy és fél gyorson autózhatott Kurtos Robi és Szegedi Máté, mert a Mitsubishi elfáradt. Búslakodhatnának, hogy ismét kiestek, de nem teszik, inkább tervezik már a következő évüket.

Jánosa Ákosnál a kulcs a bajnoki cím kapujához

Úgy indult neki a Nyíregyháza Ralinak Jánosa Ákos és Rubóczky Attila, hogy mindenképpen pontot kell szerezniük. Számításaik szerint a múltkori képletes kulcs, nyitja a Peugeot Kupás és az A6-os csoport kapu zárjait, melynek lépcsői a dobogó felső fokára juttatták őket.

Hibjánék ilyen fináléról álmodoztak

Az év végi dobogóért indult harcba Hibján József és Szurovcsák István a szezonzárón, ezt a célt pedig sikerült is elérniük – az autó egy kicsit rakoncátlankodott, de végül befejezték a versenyt, az elért eredmény miatt pedig nagyon boldogok.

WRC: Ogier-nek áll a zászló, Neuville bajban

Rosszul zárult az első versenynap Thierry Neuville számára a bajnoki címről döntő Ausztrál Ralin, Sebastien Ogier jelenleg egy hetedik hellyel is nagyon jól áll az év végi elsőséget tekintve.

Tim Gábor: Utolsóról a negyedik helyig

Tim Gábor a 2018-as szezonban teljes idényt futott a Rallye2 bajnokságban, mely összesen nyolc versenyt jelentett. A pályaversenyzésben magyar és nemzetközi bajnoki címet szerző vanyarci pilóta ugyan erősen kezdte ezt az évet, több kiesés miatt már tét nélkül versenyzett a szezonzáró Nyíregyháza Ralin