2024. október 9. szerda

Rali

Kubica szponzora a magyar rali márkakupa mögött

Forma-1-es szintű támogató állt be a március végén induló új magyar rali márkakupa mögé. A sorozat partnere a Platinum kenőanyag, mely a hosszú kihagyás után a Forma-1-be idén visszatérő versenyzőt, Robert Kubicát támogató PKN Orlen olajtársasághoz tartozik. A március végi Eger Ralin bemutatkozó sorozat hivatalos neve így Kia Platinum Rally Cup.

Újra itthon versenyez Botka Dávid

A 2018-as esztendő nem nevezhető sikerévnek a Botka Dávid életében. A szezon elején elszenvedett hatalmas bukás rányomta a bélyegét az egész évadra és év végére szétesett a Botka Rally Team. Dudu nem adja fel, két versenyautót is üzemeltetnek és szeretne újra egy összeszokott csapatot felépíteni, ahol folyamatosan gyorsulva újra be tud lépni az európai rali porondra.

WRC: Ogier az élen, megvádolták a Citroent

A címvédőnek izgalmas napja volt a Mexikó Ralin, Kris Meeke pedig megvádolta korábbi csapatát, a Citroent - Ott Tanak közben már a második helyért támadhat.

Nem várt véget ért a Kumrovec Rally

Betegség vetett véget Várkonyi Szabolcs és Makai Gergely idei első versenyének, a Korda Racing Skoda Fabia R5-ös versenyautójának pilótája a Kumrovec Rally hajrájában kényszerült feladni a versenyt.

Mexikó: Ogier vezet, szörnyű nap a Hyundainál

Mindhárom i20 WRC bajba került, kettő pedig ki is esett már, hiába volt ott a legjobb három között - Sebastien Ogier elégedett lehet, de Elfyn Evans, Kris Meeke és Ott Tanak sem panaszkodhat.

Megint kiszállhat a WRC-ből a Citroen

A francia gyártó szerint muszáj, hogy a rali-vb is reagáljon a világ és az autóipar változásaira, úgyhogy Sebastien Ogier szerződésének lejárata egyben az ő határidejük is lehet.

Élre állt a WRC-ben a Toyota

A TOYOTA GAZOO Racing World Rally csapat idei első győzelmét ünnepelte múlt hétvégén a 2019-es FIA Rally Világbajnokságon, Svédországban, hiszen Ott Tanak magabiztosan győzött a világbajnoki idény második fordulójában. A Toyota Yaris WRC számára ezen a versenyen ez már a második győzelem volt három év alatt; az elsőt 2017-ben aratta a csapat. Emellett Tanak maximális pontszámot elérve megnyerte a ralit záró gyorsasági szakaszt is. A látványos győzelem eredményeként nem csupán Tanak került pilótaként a bajnokság élére, de a Toyota is az első helyen áll a gyártók versenyében.

Új márkakupával száll be a magyar raliba a Kia

Új rali-márkakupa sorozat indul 2019-ben Magyarországon. A Kia Rally Cupban egyforma autókkal versenyezhetnek az indulók, hogy ne a technikán, hanem a versenyzők és a navigátorok valódi tudásán múljon, ki a jobb. A Kia Rally Cup - másodosztályban - az Eger Ralival rajtol el, március 29-e és 31-e között.

WRC: Tanak-győzelem, Ogier-betli a Svéd Ralin

Tanak uralta a WRC-futamot Svédországban, Lappi és Neuville óriásit vívott a második helyért, a címvédő Ogier viszont csak két pontot szerzett ezen a hétvégén.

WRC: Tanak dominál a Svéd Ralin

A Toyota észt klasszisa messze a mezőny fölé nőtt Svédországban, mögötte viszont kiélezett küzdelem zajlik - már csak három gyorsasági van hátra a WRC-szezon második futamából.

WRC: Váratlan arc az élen, Ogier eldobta

A címvédő Sebastien Ogier a hó fogságában ragadt, de kiesett már a kétszeres világbajnok Marcus Grönholm, valamint Jari-Matti Latvala is - az első helyen egy váratlan fiatal tűnt fel.

Nagy változások jöhetnek a WRC naptárában

Jean Todt FIA-elnök azt szeretné, ha egy futam két országot is érintene, így lenne hely olyan versenyeknek is, mint a Szafari Rali, Japán, Thaiföld, vagy Indonézia.