2024. október 9. szerda

Rali

A győzelem kapujában füstölt el Tim Gábor

Száz százalékos teljesítménnyel érkezett Miskolcra Tim Gábor, maximális pontszámmal vezette a Rallye2 bajnokságot. Timár Tamás navigátorával megnyerték a szezonnyitó Eger Ralit, így bizakodva várták a 2019-es bajnokság második fordulóját. Az autójuk motorja azonban a verseny vége előtt felrobbant, így vezető helyről estek ki a Miskolc Ralin.

Hangodi: Most értettem meg, miről szól a rali

Kiválóan helyt állt Hangodi Bendegúz és navigátora a Miskolc Ralin. A HQ Racing fiatal pilótájának ez mindössze a második versenye volt a szakágban, és a nem túl szerencsésen alakult egri viadal után Miskolcon nem csupán célba vitte a Peugeot-t, de az ötödik helyet szerezte meg a Peugeot 208 Kupában, a Power Stage-en pedig a harmadik legjobb idő került a neve mellé, ami bíztató előjel első ralis szezonjának további részére.

Szülinapos autóztatás a Miskolc Ralin

Rövid versenyt teljesített a Speed Technika párosa, az ifj. Fogarasi Attila - Májer Dávid duó a jubileumi Hell Miskolc Ralin.

Maricsek: Jó, de nem elég jó

Az ORC második helyét szerezte meg Maricsek Miklós és Bán Viktor Mitsubishi Lancer R4-gyel a Miskolc Ralin. A Rally Café Racing párosa az eredménnyel elégedett, ráadásul a gyorsaágukkal sem volt baj, de Maricsek szerint lehetett volna még ennél is jobban menni.

WRC: Neuville a csúcson, a Toyota megint a mélyben

Ez a hétvége sem sikerült Ott Tanakéknak, a Hyundai viszont kettős győzelemmel zárta az Argentin Ralit - Sebastien Ogier a legvégén kozmetikázott valamelyest a pontjain.

Miskolc Rali: Újabb Vincze-Turán sorrend

Egerhez hasonlóan Miskolcon is Vincze Ferenc lett az első, Turán Frigyes pedig a második, Hadik Andrásnak pedig ez a futam sem sikerült - a címvédő nem áll jól, új pilótát köszönhetünk a dobogón.

WRC: Neuville vezet, Tanak hibázott

Megkezdődött az Argentin Rali, ahol hiába gyorsak a Toyoták, egyelőre ezt nem tudják kamatoztatni: egy Hyundai vezet egy Citroen előtt az első napot követően.

Nehéz verseny vár a Peugeot Kupa indulóira Miskolcon

Második futamához érkezik a Magyar Rallye bajnokság a hétvégén és idei második versenyüket vívják a Peugeot 208 Rally Cup Hungary sorozat nevezői is a 25. Miskolc Ralin. Mind a kilenc páros folytatja a küzdelmet a kupasorozatban és azon túl, hogy önmagában nehéznek ígérkezik a miskolci futam azzal, hogy a szombati napon kell teljesíteni az általában két napos viadalokon megszokott versenytávot, ráadásul még a szélsőséges időjárással is számolniuk kell sorozat résztvevőinek.

A Production dobogója a cél

Tavaly megnyerte a 3-as kategóriát Tóth Tibor és Szabó József Mitsubishi Lancer Evo IX-cel a Miskolc Ralin. Az idén természetesen elégedettek lennének vele, ha ezt a Productionban meg tudnák ismételni, ám Tóth szerint nem lesz olyan könnyű menet.

Velenczeiék előrébb szeretnének végezni Miskolcon

Első közös versenyük után jobb helyezésben bíznak a Citroen Rally Team Hungary versenyzői, Velenczei Ádám és Zsiros Gábor. A Citroen C3 R5 legénysége egy hasznos teszt után vág neki az igen nehéz, egy napos programba zsúfolt versenynek, ahol kora reggeltől estig minden pillanatban összpontosítaniuk kell, hogy a 12 gyorsasági szakasz végén felállhassanak a céldobogóra.

Jánosa: Bármi megkavarhatja a kártyákat

A Miskolc Rali nagy kihívás lesz mindenki számára, mivel egy nap alatt kell letudni 12 gyorsot. Jánosa Ákos és Szőke Tomi mindezek ellenére már várja az újabb megpróbáltatást.

Pontokért mennek Turánék Miskolcra

Április utolsó hétvégéjén Miskolcon és környékén rendezik az Országos Rallye Bajnokság második fordulóját, melyen a Turán Motorsport kettőse, Turán Frici és Bagaméri Laci újabb bajnoki pontokért száll versenybe.