2024. október 7. hétfő

Rali

Drámával indult a magyar ralibajnokság

A regnáló világbajnok az utolsó szakaszon vesztette el a győzelmet, Velenczei Ádám ugyanitt borult fel - Nikolay Gryazin nyert, Hadik András pedig legjobb magyarként második lett.

Herczig: Türelmesnek kell lennünk

Negyedik ERC szezonjuk kezdetére még várnia kell Herczig Norbertnek és Ferencz Ramónnak, mert az év első versenyét az Azores Rallyt a COVID-19 járvány miatt elhalasztották. Az Európa-bajnokság nyitófutama így a Rally Poland lesz június 18-20-án.

Hazai pályán indul a versenyszezon az Év női autóversenyzőjének

Az I. Therwoolin Boldogkő Rally-val kezdődik a 2021-es versenyszezon Vogel Adriennek és navigátorának, Notheisz Ivettnek.

Öt magyar futamon indul a WRC2-es világbajnok

Mads Ostberg jelen állás szerint két versenyt kihagy a magyar bajnokságban, a többin viszont rajthoz áll - Tagai Tamás segítségével készül, már több belsőkamerás felvételt is megnézett.

Videojáték érkezik a WRC 50. születésnapjára

2020-ban jubileumot ünnepel a rali-világbajnokság, ennek alkalmából még idén megjelenik a WRC videojáték-sorozat legújabb kiadása. Látványos grafika, klasszikus autók és legendás pályák - megjelenés szeptember 2-án.

Mindhárom gyártó marad a WRC hibridkorszakára

A Toyota, az M-Sport és a Hyundai is biztosította a Nemzetközi Automobil Szövetséget, hogy a jövőre induló hibrid érában is részt fog venni a rali-világbajnokság (WRC) csúcskategóriájának küzdelmeiben.

Kopecky a bajnoki címért jött Magyarországra

A cseh világsztár emlékszik rá, hogy gyorsak a magyar pilóták, de ettől függetlenül természetesen nyerni akar a gyors pályákon.

Turán Friciék voltak a leggyorsabbak az orfűi tesztversenyen

Jó ómen lehet a jövő hétvégi I. Boldogkő Rali előtt, hogy Turán Frici és Bagaméri Laci nyerték a vasárnapi Orfű Rali teszt kategóriáját, ahol a Volkswagen Polo GTI R5-tel Grzegorz Grzyb-et és Hadik Andrást is megelőzték.

Turán, Fogarasi, Dénes és Wirtmann nyert Orfűn

A Rali2 értékelését ifj. Fogarasi Attila, a Rali3-ét pedig Dénes Szabolcs húzta be nagy csatában - a Historicban Fehérvári Csaba üldözte Wirtmann Ferencet, az első osztály tesztfutamán pedig Turán Frigyes volt a leggyorsabb.

Vincze Ferenc: Teljes szezon nincs, néhány futam lehet

A 2019-es magyar bajnok az első futamot biztosan kihagyja, a folytatás pedig képlékeny - beszélt az Igor Bacigállal való elválásról és a jelenlegi helyzetéről is.

Nemzetközi élmenőkkel szállnak harcba a bajnoki címért Turán Friciék

A Turán Motorsport összeszokott párosa, Turán Frici és Bagaméri Laci az idei, hétfutamosra tervezett rallye szezonban is az abszolút bajnoki címért hajtja a megújult Volkswagen Polo GTI R5-öt. A versenyzők élesben a hétvégi orfűi teszten avatják fel a versenygépet.

A magyarok közt a legjobb szeretne lenni Velenczei Ádám

A 2020-as szezonban volt futamgyőzelme és év végén a negyedik helyen végzett Velenczei Ádám. A SKODA Fabia R5 marad, továbbra is a Topp-Cars csapata biztosítja a technikai hátteret, de a fiatal szécsényi pilóta mellé az ötszörös abszolút bajnok navigátor, Bacigál Igor ül be és mindkettőjük nem titkolt célja, hogy megszerezzék a bajnoki címet. Nem lesz könnyű dolguk, de mindketten kellőképpen motiváltak!