PaulRicard

Laudáék keveslik Vettel büntetését

A Mercedes csapatelnöke szerint a német „óriási” hibát követett el a startnál, amellyel tönkretette a saját és Valtteri Bottas versenyét is. A hetedikként befutó finn higgadtan értékelte az incidenst.

Vettel elismerte: az ő hibája volt a baleset

Túl jól kapta el a rajtot, így nem tudott hova menni az 1-es kanyarban, ezért ütközött Valtteri Bottasszal a német, aki úgy érzi, az incidens nélkül fel tudták volna venni a versenyt a Mercedesszel.

Hamilton nyert, Vettel ütközött a rajtnál

A pole-ból induló brit kényelmes rajt-cél győzelmet aratott az F1-es Francia Nagydíjon, s ezzel újra átvette a vb-vezetést a start után balesetező némettől. Verstappen és Raikkönen még a dobogón.

Így telt a 2018-as Francia Nagydíj

Tíz év után az először rendeznek Francia Nagydíjat a Formula-1-ben, 28 év után tért vissza a versenynaptárba a Paul Ricard pálya. Kövessétek nyomon szöveges-élő közvetítésünkkel, ki nyeri a visszatérő versenyt!

F2: Futamot nyert az elfelejtett McLaren-tehetség

Lando Norris feltűnése óta kevesen foglalkoznak Nyck de Vriesszel, aki a francia sprintversenyen a 4. rajtpozícióból szerzett győzelmet. Norris 11 helyet javított, miközben riválisai nulláztak.

Francia Nagydíj – A rajtrács

Két Mercedes a sor elején, a hazaiak középen, a megbüntetett Toro Rosso-Honda leghátul – így fest a tíz év elteltével újra megrendezett Francia Nagydíj rajtsorrendje.

Grosjean nem érti kipörgésének okát

Romain Grosjean idő nélkül maradt az időmérő utolsó szakaszában, mivel a négyes kanyarban a szalagkorlátnak csapódott. A francia pilóta egyszerűen nem tudja, mi történt autójával.

Magnussen: Kimi totálisan elb*szta a körömet

A Haas dán versenyzője alaposan kifakadt a Ferrari pilótájára az F1-es Francia Nagydíjának kvalifikációját követően – az FIA is vizsgálta a történteket, de végül nem büntették a 2007-es világbajnokot.

Exkluzív: Egyre közelebb a Leclerc-Ferrari házasság

Ha volt igazi szenzációja a Francia Nagydíj időmérő edzésének, akkor az mindenképpen Charles Leclerc volt: a Sauber monacói újonca a karrierje legjobb kvalifikációs eredményének számító 8. helyet szerezte meg a Paul Ricard versenypályán, ezzel pedig újfent sikerült igazolnia a hírnevét. A 20 éves pilótát a mezőny legnagyobb nevei is méltatják, a Ferrarinál pedig állítólag dörzsölik a tenyerüket…

Exkluzív: Hamilton végre aláírta új szerződését?

Lewis Hamilton napja volt a Francia Nagydíj szombatja, ráadásul úgy hírlik, hogy több tekintetben is: a brit az új, továbbfejlesztett hajtáslánccal megszerezte idei harmadik, pályafutása 75. pole-pozícióját. Az sem kizárt, hogy a nap folyamán végre aláírta azt a kontraktust, amely szavatolja, hogy marad a Mercedes kötelékében.

Hamilton örül, de nem teljesen elégedett a francia időmérő után

Az eredményeket és a hétvége eddigi alakulását nézve azt hihetné az ember, hogy Lewis Hamilton duzzad a magabiztosságtól. Pedig az angol hiába nyerte a francia időmérőt, nem teljesen elégedett.

Raikkönen úgy érzi, a tempóval nincs baj, „csak” a jó kör hiányzott

Bár Kimi Raikkönen csak a hatodik helyet szerezte meg a Francia Nagydíj mai időmérőjén, alapvetően nem elégedetlen, „mindössze” egy jó kör hiányzott neki az üdvösséghez.