Nemzetközi

Miért problémás F1-es pályákon versenyezniük a MotoGP-seknek?

A másfél héttel ezelőtti silverstone-i verseny során több motoros is panaszkodott az aszfalt állapotára: úgy tűnik, az idei évre sokkal rosszabbá vált a helyzet azokon a helyszíneken, ahol a Formula-1 is megfordul.

Kiss Norbi értékes pontokat szerzett Mostban

Nem sikerült megismételnie a tegnapi időmérős bravúrját Kiss Norbinak az Autodrom Mostban. Vasárnap a Super pole-ban csak az ötödik helyre sikerült kormányoznia a Mercedesét, úgy, hogy előtte volt az összes olyan ellenfele, akik menet közben már a pontversenyben is elé kerültek. A cseh hétvége harmadik versenye is sok izgalmat tartogatott, mivel mind az öt élről induló esélyes lehetett dobogós helyezésekre.

Sikerrel zárult a harmadik kamion-Eb és Fesztivál

Hatalmas magyar és persze külföldi szurkolótábor előtt aratta újabb futamgyőzelmét a kétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert. A siker borítékolható volt, hiszen komoly népszerűségnek örvend az autósport ezen ága.

Ismét helycsere az élen – így áll a MotoGP-tabella

Marquez motorhibájának és Dovizioso negyedik győzelmének köszönhetően a ducatis újfent átvette a vezetést a bajnokságban – de mi a helyzet mögöttük?

Kiss Norbi vasárnap is szállított egy 2. helyet

A szombati második verseny után mindenütt lenyugodtak a kedélyek. A Tankpool24 is remek munkát végzett, mivel sikerült a versenykamiont ismét harcképesre varázsolniuk.

Formula Drift - György Szilveszter ezúttal Monroeban áll rajthoz

György Szilveszter, a HELL Racing Team 2015-ös King of Touge Európa-bajnok drift pilótája a monroe-i futamon folytatja világbajnoki szereplését az egyesült államokbeli Formula Drift sorozatban. Szilveszter izgalommal – de már az orlandoi és az atlantai versenyen megszerzett tapasztalatokkal a háta mögött – vág neki az újabb megmérettetéseknek.

Újra Peugeot-siker a Silk Way Ralin

Újrázott a Cyril Despres – David Castera versenyzőpáros. A 2016-os Selyemút Rali győztesei idén is elsőként értek célba: a verseny második felében végig vezettek, majd Peugeot DKR #100 autójukkal kényelmes, 65 perces előnnyel nyerték az összesen 9599 km hosszú viadalt, amely 4094 km gyorsasági szakaszt foglalt magában.

Hogyan verekedett majdnem össze Crutchlow Poncharallal?

Három és fél éve váltak külön az útjaik, a csapatfőnök azonban mosolyogva gondol vissza egykori pilótájára. Cal Crutchlow azóta a királykategória egyik legkülönlegesebb személyiségévé nőtte ki magát, igaz, már debütáló évében sem a visszafogottságával hívta fel magára a figyelmet.

Magyar himnusz szólt Bulgáriában

Véget ért a háromnapos Bulgarian Baja FIM tereprali-Eb futam, amely a motorosoknál Horváth Lajos győzelmét hozta. A váci pilóta örül a sikernek, ugyanakkor a megszerzett tapasztalatokat és a jó edzéslehetőséget, egyszóval az eredményes felkészülést mindennek elébe helyezi.

Itt a vége: a 9. helyen zárja a Qualisport a Silk Way Ralit

Törött hátsó rúgóval, majdnem hibátlanul ért célba a Qualisport Racing kamionos együttese a 2017-es Silk Way Rali 13. szelektív szakaszán. A szervezők a szombatra tervezett utolsó szelektívet törölték, mivel a térséget sújtó esőzés következtében a folyók túlságosan megáradtak. Kovács Miklós, Czeglédi Péter és Ács László számára a lehető legjobban alakult a végjáték: a Scania Qualisport Torpedóval versenyző trió a kamionos kategóriában a 9. helyen zárja az összecsapást.

Ő lesz az első magyar kamionversenyző hölgy

A Magyar Autósport történetében és a világban is egyedülálló, alig néhány példa található, hogy egy 1.300LE-s versenykamion volánjánál egy törékeny, ám rendkívül elszánt és tehetséges fiatal hölgy üljön.

Laller a bolgár FIM Eb futamon húzza a gázt!

Egy rövid pauza után Bulgáriában folytatódik tovább Horváth Lajos felkészülése. A Dakarra készülő váci motoros természetesen két verseny között sem unatkozott, egy jótékonysági rendezvény fővédnöki teendőit látta el, valamint szponzori meghívásoknak tett eleget.