2024. október 8. kedd

Nemzetközi

Kerényi Ádám: még él a remény

A hétvégén a spanyolországi Valenciában csaptak össze egymással Európa legjobb driftesei a 2015-ös King of Europe sorozat hatodik, dupla futamos állomásán. A háromszoros Európa-bajnok Kerényi Ádám nem tudta folytatni győzelmi sorozatát, miután szombaton a nyolc között, míg vasárnap már a 16 közé jutásért kiesett a versenyből.

Borkovic továbbra is vezeti az ETCC-t

Dusan Borkovic ismét csúcsformában versenyzett az ETCC belgiumi hétvégéjén Heusden-Zolderben. A szerb pilóta újabb dobogós helyezéseivel 21 pontra növelte előnyét az összetett állásban.

Belgiumban zárult a Lotus Cup Eastern Europe 2015-ös szezonja

A Lotus Cup Eastern Europe idei hatodik, s egyben szezonzáró versenyhétvégéjére Zolderben került sor szeptember 19-20-án, a Kamion Európa-bajnokság egyik betétfutamaként, egy mezőnyben a Lotus Cup Europe versenyzőivel.

Solberg előtt tiszteleg a Brit Rali

A verseny négyszeres győztese, Petter Solberg előtt fog tisztelegni a rali világbajnoki szezon zárófordulójaként novemberben megrendezésre kerülő Brit Rali, miután a norvég pilóta tíz éve győzött utoljára a wales-i viadalon.

Külföldi sikerek a H-MOTO Teamnél

A H-MOTO Team két versenyzője is rajtvonalhoz állt a hétvégén. Kis Viktória a katari LARRS bajnokság idei első futamán, míg Kovács Bálint az EJC jerezi versenyén vett részt.

Tassi Attila méltón debütált a Seat Leon Eurocup Nürburgring-i futamán

Tassi Attila, a B3 Racing új pilótája a Seat Leon Eurocup Nürburgring-i futamán debütált a hétvégén. Az első Cup Racer-es versenyben történő szárnypróbálgatások meglepően jól sikerültek: esős rajt és koccanások után is erős középmezőnyben végzett a fiatal versenyző.

Lévai Zoltán harmadik a TWC Clio Cup-ban

Az idén indult TWC az TourenWagen Cup nagy sikerrel zárult a csehországi Brno pályán. A TWC négy márkakupát foglal magába, melyre akkora volt az érdeklődés, hogy az idény felétől két csoportra kellett bontani a sorozatot. A lassabbak kerültek a B csoportba, a Chevrolet Cruze Cup és a Renault Twingo Cup. A nagyobbak, azaz az A csoport pedig a Clio Cup volt, ahol a régebbi III-as és az újabb IV-es Clio-k versenyeztek. Idén hat fordulót rendeztek, minden helyszínen két versennyel.

Demoralizáló Volkswagen fölény a rali-világbajnokságon

Harminchat versenyből harmincegy győzelem, 86 százalékos arány, ez a Volkswagen Motorsport rali-világbajnoki mérlege az alakulat 2013-as csatlakozása óta.

Marquez jelentős mérföldkőhöz érhet

Karnyújtásnyira került ötvenedik futamgyőzelmétől Misanóban aratott sikerével Marc Marquez. A kétszeres címvédő negyvenkilencedik alkalommal ünnepelhetett a pódium tetejéről egy világbajnoki verseny végén, ezzel utolérte csapattársát, Dani Pedrosát az örökranglistán.

Kiss Norbi: Két győzelem, két dobogó és egy rekord Zolderben

Zolderben szeszélyes időjárás borzolta a kedélyeket szombaton, főleg Kiss Norbiét, mivel vizes aszfalton nem működik rendesen a versenykamionja, a kigyorsításokon sokkal jobbak voltak a Buggyrák.

Radák „Radír” János is ott lesz a drift Európa-bajnokság utolsó fordulójában

A hétvégén, több helyen is érdekelt a Tomracing Motorsport csapata. Amíg Kerényi Ádám a sorozatban harmadik győzelméért száll harcba a King of Europe valenciai dupla futamán, addig Tápai Attila a Tökölön rendezendő Végső Összecsapáson vesz részt, utolsó Semi Pro versenyét teljesítve.

Kerényi Ádám újabb győzelemre készül

A hétvégén a spanyolországi Valenciában csapnak össze egymással Európa legjobb driftesei a 2015-ös King of Europe sorozat hatodik állomásán. A háromszoros Európa-bajnok Kerényi Ádám nem titkoltan újabb sikerre készül, ugyanis a mostani dupla futamos megmérettetés előtti két versenyen nem talált legyőzőre.