NémetNagydíj

Verstappen holland invázióra számít

A Red Bullnak Németországban jobb esélyei lesznek, mint Silverstone-ban, a helyszín pedig közel van Hollandiához. Max Verstappen arra számít, hogy Hockenheimet is ellepik hazája szurkolói.

Marquez 25 ezreddel Petrucci előtt az időmérőn!

Kis híján komoly meglepetés született a Sachsenringen a kvalifikáción, végül azonban ismét Marc Marquez szerzett pole-t Danilo Petrucci és Jorge Lorenzo előtt. A gyári Yamahák a második sorban.

Alonso: Nehéz volt, ahogy vártuk

Egyszerre versenyezni a Formula-1-ben és a WEC sorozatban a fizikai határokat feszegeti. Év elején mégis bevállalta ezt Fernando Alonso, zsinórban hét munkás hétvégén van túl, nem akárhogy.

Iannone elképesztő tűzijáték után az élen, Dovizioso Q1-es

A suzukis a pénteki első edzés után újabb elsőséget szerzett a Sachsenringen, megelőzve Petruccit és Crutchlow-t. Rossi a negyedik, Marquez a hatodik, Dovizioso viszont nem fért be az első tízbe.

Ricciardo: Sok előzésre számíthatunk

Az elmúlt másfél évben több pályán is az előzések hiányára panaszkodnak a legtöbben. Daniel Ricciardo szerint ez Hockenheimben nem így lesz, számos helycserét láthatunk majd a versenyen.

Vettel célja otthon is győzni

A Formula-1-es mezőny következő állomása Hockenheim, Sebastian Vettel viszont még sosem nyert ezen a pályán. Itt járt először F1-es nagydíjon, most minden esélye megvan a győzelemre.

Mercedesszel vagy Ferrarival verhetetlen lenne a Red Bull Verstappen szerint

„A többiek soha többet nem látnának minket” – játszott el a gondolattal az Osztrák Nagydíj győztese, hogy mire lenne képes a Red Bull, ha nem a Renault-erőforrás dolgozna benne. Úgy saccolja, a karosszéria magában négy tizeddel gyorsabb másokénál.

Visszatérhet a népszerű pálya 2019-ben

Az elmúlt években többször felmerült, hogy újra versenyt rendez, ám utoljára 2013-ban volt nagydíj a Nürburgringen. A jelek szerint most valóban készülnek valamire.

A 2018-as F1-es versenynaptár

Jóváhagyta a szerdán ülésező Motorsport Világtanács a jövő évi menetrendet. A 21 helyszín között szerepel a visszatérő Francia és Német Nagydíj, először lesz három egymást követő hétvégén is futam.

Németország köszönetet mondhat Verstappennek

Max Verstappen hihetetlen módon vonzza a nézőket a környező nagydíjakra, legfőképpen Hollandiából. Németország jövőre visszatér a versenynaptárba, a holland pedig nagy szolgálatot tesz.

Retro – Az első három kihullott

A két turbós Renault ugyanabban a körben, azonos hiba miatt esett ki a Német Nagydíjról – és a vezetést megöröklő Alan Jones sem örülhetett sokáig az 1980-as futamon, amely megtizedelte a mezőny elejét.