2024. október 14. hétfő

MotoGP

Marquez szerint a Honda tökéletes úton halad

A MotoGP 2019-es bajnokságát fölényesen vezető Marc Marquez szerint csapata, a Honda további fejlődéssel érkezett meg a hétvégi osztrák futamra. Helyszíni tudósításunk Spielbergből.

Marquez: Jorgénak a Hondán kell megmutatnia, mire képes

Az Osztrák Nagydíjat megelőző csütörtöki sajtótájékoztató slágertémája a Jorge Lorenzo ducatis visszatéréséről szóló friss pletyka volt: jelenlegi és volt csapattársa is elmondta erről a véleményét.

Ne maradj le semmiről a hétvégén!

Szezonzáró a női versenysorozatban, pályán a MotoGP és a DTM mezőnye: mutatjuk, hogy mikor mire érdemes figyelni az előttünk álló hétvégén.

Rossi nem érzett nagy különbséget a 2020-as prototípussal

Főként az olasz motoros próbálta ki az új Yamaha első változatát a hétfői brnói kollektív teszten, de elmondása szerint még sok munka vár rájuk vele.

Marc Marquez utolérhetetlen volt Brnóban

A Marquez-fivérek hétvégéje volt a csehországi: Alex Moto2-es sikere után Marc is rendkívül simán hozta el a 25 pontot Brnoból. A majd' háromnegyed órás késés után végül száraz pályán futott versenyen Dovizioso és Miller állhatott még a dobogóra.

Marquez 2,5 másodperc előnnyel a pole-ban

Marc Marquez használta ki legjobban a változó körülményeket az időmérő edzésen, és elképesztő, két és fél másodperces előnnyel szerezte meg a pole-pozíciót Miller és Zarco előtt. Dovizioso a negyedik rajthelyről várhatja a futamot Pol Espargaro és Rins társaságában.

MotoGP: Quartararo zárt az élen délután

A Petronas Yamaha francia versenyzője pár ezreddel győzte le Marc Marquezt, miközben Valentino Rossi egy motorhiba után futotta meg a legjobb idejét a tartalék versenygépével.

MotoGP: Dovizioso kezdett a legjobban, meglepő nevek a top10-ben

Az olasz versenyző 29 ezredmásodperccel előzte meg Marc Marquezt a brnói első edzésen, viszont ennél meglepőbb, hogy a Tech3 KTM-nél mindkét versenyző erősen szerepelt.

Ne maradj le semmiről a Magyar Nagydíjon!

A Hungaroringre látogat az F1 és az összes betétsorozat, de lesz MotoGP, TCR Europe és WRX is a hétvégén - mutatjuk, hogy hogyan alakul a program és hogy mikor mit lehet nézni.

Marquez elmondta, miért bukik kevesebbet idén

Az előző két szezonban ő volt a MotoGP eséskirálya, a mostani évad első felében viszont csupán hatszor bukott – ez részben a 2019-es Hondának, részben saját rutinjának is köszönhető.

Jarvis: Már nem Valentino jelenti a Yamaha jövőjét

Továbbra is rendkívül fontos láncszeme a MotoGP-s projektjüknek a „Doktor”, de már nem kell úgy rá támaszkodniuk, mint egy évtizede. A csapatvezető ugyanakkor nem számít konfliktusra az olasz visszavonulásának időzítése kapcsán.

Lorenzo Brnóban és Spielbergben sem áll rajthoz

További két versenyt kénytelen kihagyni a Repsol Honda Assenben megsérülő spanyolja, aki így leghamarabb az augusztus végi silverstone-i fordulón térhet vissza a pályára.