2024. október 9. szerda

Monza

Monza: Közel egy hétéves szerződés aláírása

Az Olasz Autóklub elnöke, Angelo Sticchi Damiani úgy véli, a legendás pálya túljutott az anyagi nehézségeken, s hamarosan aláírhatják az új megállapodást az F1-et irányító Bernie Ecclestone-nal.

Bedobták a mentőövet Monzának

A verseny szervezéséért felelős olasz autóklub vezetője úgy fogalmazott, a futam megmenekült: állami milliókat kap az F1-es Olasz Nagydíj, így 2017-től is a naptár része maradhat.

Mi mentheti meg a monzai Olasz Nagydíjat?

Az Olasz Autóklub elnöke szerint egy törvénymódosításra van szükség, amely engedélyezheti nekik az F1-es Olasz Nagydíj finaszírozását, és reméli, hogy mihamarabb pont kerül az ügy végére.

Rossi negyedszer nyerte meg a Monza Ralit

A Yamaha kilencszeres világbajnoka, Valentino Rossi szokásához híven rajthoz állt a szezon végén megrendezésre kerülő Monza Rally Show-n. Az olasz végig roppant magabiztosan vezetett, s végül 50 másodperc fölötti előnnyel nyerte meg az összesítést: a motoros klasszis ezzel negyedik sikerét aratta a viadalon.

Retro – Akit egy hegyen ért utol a végzete

Az 1933. október 18-án született Ludovico Scarfiotti mindössze 12 F1-es nagydíjon állt rajthoz pályafutása során, ám ez is elegendő volt ahhoz, hogy beírja magát az autósport történelemkönyvébe.

Raikkönen: Ugyanúgy fogok rajtolni, mint Monzában

A Ferrari-versenyző továbbra sem érzi úgy, hogy ő hibázott volna az Olasz Nagydíj startjánál – leszámítva egy apró ujjmozdulatot –, ezért változtatni sem tervez Szingapúrban.

Így öltöztek a pilótabarátnők Monzában

Mint azt már megszokhattuk, a versenyzők barátnői és feleségei stílusos és márkás ruhákban jelennek meg a paddockban. Ez az Olasz Nagydíj hétvégéjén sem volt másként.

Mekkora valójában a McLaren hátránya?

Ideje tiszta vizet önteni a pohárba a McLaren és a Honda teljesítményével kapcsolatban: a motorsport.com birtokába jutott információk alapján világosan meg lehet ítélni a wokingi F1-es csapat valós erejét.

Retro – Rubinho utolsó nagy dobása

Először azt hittük, hogy Lewis Hamilton mindenkit le fog mosni a pályáról, de jöttek a dicsőséges Brawn-autók, és lealázták a mezőnyt - Rubens Barrichello 11. győzelme egyben az utolsó is lett F1-es karrierje során.

Williams: Ezért voltunk jók Monzában

Rob Smedley, a grove-iak teljesítményért felelős F1-es mérnöke azt mondta, hogy az olasz hétvége előtt egyszerűen nem helyezték magasra a lécet, csak megbízható versenyt akartak futni.

Retro - Hakkinen elsírta magát a fák alatt

Ami könnyű McLaren-győzelemnek tűnt, egy pillanat alatt rémálommá változott: a ponversenyt vezető finn F1-es pilóta az élről csúszott ki, Heinz-Harald Frentzennek ajándékozva a diadalt.

Retro – Monzában lett oda a tökéletes szezon

Mindössze két kör hiányzott ahhoz, hogy a McLaren-Honda az 1988-as F1-es szezon összes versenyét megnyerje, ám egy későbbi kétszeres Dakar-győztes a csapattársa által meghajtott Senna útjába állt.