2024. október 8. kedd

Michelisz

Norbi megmondta, hol végezhet év végén

Egy héttel a WTCC 2015-ös szezonzárója előtt Michelisz Norbi blogján értékelte saját helyzetét: a magyar versenyző számszerűsítette, mekkora esélye van a 4., 5., 6. és 7. helyezésre az összetettben.

Michelisz számára a Yokohama Trophy a cél

A Zengő Motorsport pilótája, Michelisz Norbert thaiföldi pechszériájával messze került attól, hogy megismételje 2014-es összetettbeli negyedik helyezését. Éppen ezért a magyar versenyző célja immár a privát bajnokság megnyerése, amelyben hét pont az előnye Mehdi Bennanival szemben a katari finálé előtt.

Michelisz pont nélkül maradt Thaiföldön

2015-11-01, Buriram: Michelisz Norbert, a MOL-csoport által immár negyedik éve támogatott Zengő Motorsport versenyzője, sajnos pont nélkül zárta a thai futamot, melynek külön érdekessége, hogy az időmérő és a futamok egy napra kerültek.

Nyert a Honda, de nem Michelisz révén

Tiago Monteiro nyerte meg a WTCC második thaiföldi viadalát, az első helyről induló Michelisz Norbertet azonban megbüntették, így esélye sem volt javítani balesete után.

WTCC: Lopez világbajnok, Michelisz tömegbalesetben

Az argentin versenyző kettőből második világbajnoki címét szerezte, miután megnyerte a WTCC első thaiföldi futamát Sebastien Loeb előtt. Az első kör számos kiesést hozott, köztük a második versenyt pole-ból váró Michelisz Norbertét.

Lopez volt a leggyorsabb, Michelisz a 4.

Helyreállt a világ rendje Thaiföldön az első szabadedzésen: José Maria Lopez vezetésével három Citroën végzett az élen, megelőzve a Hondákat, akik közül ismét Michelisz Norbi bizonyult a legjobbnak. Yvan Muller nem került az első tíz közé, a tréning piros zászlóval ért véget.

Új pályára lép a Zengő Motorsport

2015.10. 29. Buriram, Thaiföld – Utolsó előtti állomásához érkezett a FIA WTCC 18 fős mezőnye Buriramba, Thaiföldre. Michelisz Norbert, a MOL Csoport által immár negyedik éve támogatott Zengő Motorsport pilótája, összetettben az ötödik helyről várja a folytatást és továbbra is magabiztosan vezeti a Yokohama Drivers’ Throphyt.

Michelisz: Mi kell a dobogóhoz? A tökéletes!

Kifejezetten érdekes pályának tűnik a thaiföldi, sok gyors kanyarral, amit élvezni szoktam, úgyhogy pozitívan állok a szezon utolsó előtti hétvégéjéhez. A 40 kilós pluszsúly és a várható nyakfájás ellenére is.

A Volvo lehet az új Citroen

Portugáliában még csak boxutcai pletyka volt, de most már az első nem hivatalos fotók is megjelentek arról, hogy a Volvo teszteli a WTCC-s autóját. Jövőre valószínűleg jönnek, és én sokat várok tőlük.

WTCC: Egy mindenkiért - jön a csapatfutam!

A következő WTCC-szezon legjelentősebb újítása, a MAC3, azaz a csapatidőfutam bevezetése lesz - erről értekezett legutóbbi blogbejegyzésében Michelisz Norbi, akinek tetszik az elképzelés.

Norbi élvezi a kiélezett versenyt

A Sanghajban egy balul sikerült időmérő után egy remek és egy peches versenyt futó Michelisz Norbert versenyzői blogján értékelte a történteket, s kifejtette, mit vár a szezon hátralévő részétől.

Zengő: Hagyjuk ezt a futamot!

Picit üres csalódottság, talán sokan érzik ezt a második futam után, megértem őket. Megint szerencsénk volt az elején, most az első futamban megtört három Chevy került mögénk helyből, már a rajtrácson. Pillanatokig a hetedik is volt Norbi, ezzel együtt az utolsó előtti lett. Megsérült az autó.