2024. október 9. szerda

Kvjat

„Őrült futam volt” – boldog emberek a dobogón

Jules Bianchinak ajánlották eredményeiket az F1-es Magyar Nagydíj dobogósai, a hibátlan versenyt teljesítő Vettel, a Red Bull idei legjobb eredményét szerző Kvjat, valamint a mindent megúszó Ricciardo.

A Red Bull komolyan gondolja

A Red Bull háza táján nem mindenki felhőtlenül boldog az időmérő után, legfőképp Kvjat, aki nem elégedett a megszerzett pozícióval, ám Horner nagyon is bízik abban, hogy a Ferrarival harcolhatnak.

Kvjat egyelőre nem bízza el magát

Az orosz versenyző nemrég arról beszélt, a Hungaroring talán elavult a modern F1-es kocsik számára, a pálya azonban kegyes volt hozzá: a péntek délutáni szabadedzést második helyen zárta.

A versenyzés a legjobb gyógyír a gyászra

Egy tragikus hétnek a végén, ami tele volt megindítóbbnál megindítóbb tisztelgéssel Jules Bianchi előtt, az F1 mezőnyének ismét vissza kell térnie a pályára, hogy újra teljes gázzal versenyezzenek.

Kvjat: A Hungaroring nem az F1-nek való

Bár a Magyar Nagydíj helyszíne a várakozások szerint kedvezni fog a Red Bullnak, a csapat orosza nincs kibékülve a mogyoródi versenypályával. A 30. születésnapját ünneplő létesítményt elavultnak érzi.

Kvjat megnyerte magának a Red Bullt

Úgy tűnik, az energiaitalos csapat felállása változatlan marad jövőre: a vezetőség végre elégedett Danyiil Kvjat teljesítményével is, az pedig „100 százalék”, hogy Daniel Ricciardo nem távozik.

Red Bull: Kvjat dobogóra állhatott volna

Christian Horner csapatfőnök bonyolult gondolatmenetet vezetett le – mi lett volna akkor, ha ez, ez és ez másként történik –, amely végeredményeként arra jutott, hogy Danyiil Kvjat akár dobogón is kiköthetett volna.

Már halljuk a Red Bull panaszait a Renaultról

Az F1-es Brit Nagydíj után még szokásos futamértékelő nyilatkozatokat adtak a Red Bullnál, de Daniel Ricciardo kiesése miatt könnyen lehet, hogy ismét fellándolnak a viták a gárda és motorpartnere között.

Ricciardo nem hiszi, hogy jogosan büntették

A Brit Nagydíj időmérő edzésén számos versenyző köreit elvették pályaelhagyás miatt. Közéjük tartozott Daniel Ricciardo is, aki csak a 10. rajthelyet érte el emiatt.

Végre magára talál a Red Bull?

Csak a Mercedes és Ferrari volt gyorsabb péntek délután az energiaitalos csapat két pilótájánál. Kvjat óvatosabban, Ricciardo bizakodóbban beszél arról, az F1-es Brit Nagydíjon talán feledhetik nehéz időszakukat.

Kvjat: Le a nevetséges motorbüntetésekkel!

A Red Bull fiatal orosz F1-ese ritkán hallatja hangját aktuális kérdésekben, de az utóbbi hétvégéken látott büntetéseket ő sem hagyta szó nélkül. A helyzetet olyan futóversenyhez hasonlítja, ahol 50 méterrel hátrébbról kell indulni.

Red Bull: A versenyzőkkel biztosan nincs probléma

Az F1 négyszeres bajnokcsapata idén minden elváráson aluli szezont teljesít, ami azonban biztos, a versenyzőket nem okolják érte. A csapatfőnök szerint Ricciardo elképesztően jól vezet, az utóbbi időben pedig a balszerencsés Kvjat is belejött.