KassaRali

Kassa Jánosáéknak „abszolút” elúszott

A pontok menthetetlen gyűjtője Jánosa Ákos és Brunnekker Árpi, akik most nemhogy pontot nem kaptak, de úgy néz ki, megvan az a verseny, amit szó szerint elminuszoltak idén. Egy igen rövid futam van a fiúk mögött, ugyanis az első gyors első pár kanyarja után kicsit sok volt a tempó, és felborultak. Ez megesik, ha valaki feszegeti azokat a bizonyos határokat. De nem keseregtek, csak annyit mondtak, hogy „Pécsen is megyünk.”

Abszolút ötödik hely és meglepetés bronz a Kassa Ralin!

Az MR Racing SE mindhárom párosa teljesítette a 41. Kassa Rally-t. A Kovács - Istovics duó az idei szezonban először végzet a top 5-ben, míg a Maricsek - Kovács páros minden előzetes várakozást felülmúlt az N csoport harmadik helyével.

Balogh: A munka elvégezve, a bajnoki cím a zsebben!

Az idei bajnokság utolsó előtti futama, a 41. Kassa Rali vízválasztó volt a Balogh Jani, Holczer Dani páros számára, hiszen egy jó helyezésnek köszönhetően akár már itt bebiztosíthatták kategória bajnoki címüket.

Remek videó a Kassa Rali történéseiről

Az alábbi kilencperces összefoglalóban közeli felvételeken kaphatunk betekintést az elmúlt hétvégén Szlovákiában zajló Kassa Rali eseményeiről, amely Kazár Miklósék győzelmével ért véget.

Spitzmüllerék filléres hibák forgatagában

Idén nem először tett keresztbe a technika Spitzmüller Csabáéknak, a Kassa Ralin egy apró meghibásodás miatt az utolsó szakasz előtt kellett feladniuk a versenyt.

Ferjáncz: Sok volt az a 179,8 km/óra...

Rövid de, annál költségesebb Kassa Ralin van túl a LiveWire Rallye Team. Ferjáncz András és Nagy Attila az első gyorson eldobták az EVO-t, ahogyan azt sokan tették ezen a szlovákiai versenyen.

Kazár Miklós: Erre vártunk egész évben!

Ebben az évben Kassa biztos az egyik kedvenc városa lesz a Kazár Miklós, Ferencz Ramón duónak. Az elmúlt hétvégén rendezett újabb bajnoki fordulóban ugyanis a Maximmun Racing Team párosa megszerezte idei első győzelmét, ráadásul ezúttal minden a lehető legnagyobb rendben működött. A 2015-ös szezon hatodik versenyhétvégéje után Kazárék újult erővel indulnak harcba, hogy újabb sikerrel zárják le a Mecsekben a bajnoki évadot.

Kassán eldőlt a bajnoki cím sorsa

A Skoda Rally Team Hungaria csapata számára a kassai futam nem várt izgalmakat tartogatott. A szombati nyerő széria után, a vasárnap reggeli 1. gyorsasági szakaszon megtörtént a „katasztrófa”.

Ifj Tóth: Egy kemény verseny megérdemelt jutalma

Ha valaki szombaton este azt mondja neki, hogy másnap átveheti a magyar értékelés második helyezettjének járó kupát, minimum körberöhögi, de lehet, hogy valami cifrát is mond azért, mert szórakoznak vele.

Bajnokcsapat! Bajnokcsapat!

Jánosa Ákos, Brunekker Árpáddal az oldalán a Baranya Kupán a biztos pontszerzésnek köszönhetően bebiztosította a Rally2 A6 bajnoki címét!

Lángba borult a Ford Fiesta R5 Turán Frigyesék alatt

Szombaton 90 indulóval rajtolt el a várva várt szlovák-magyar futam, a 41. Kassa Rallye. Turán Frigyeséknek jól indult a verseny, ám egy váratlan fordulat következtében az egyik gyorsasági szakaszon kigyulladt Friciék autója, így fel kellett adniuk a küzdelmet.

Herczig Norbert a 2015-ös magyar bajnok

Balszerencsésen alakult a Kassa Rali a skodás Herczig Norbert számára, aki 11-ből 8 szakaszt megnyert, egyet elrontott, emiatt viszont összetettben sem végzett a legjobb tíz között. Ennek ellenére, hiába nyert legközelebbi ellenfele, övé a magyar bajnoki cím.