KanadaiNagydíj

A Hondát elszomorítja a kanadai hétvége

A montreali F1-es nagydíjat egyik McLaren sem tudta befejezni – mindkét alkalommal a Honda erőforrása hibásodott meg, a problémák a kipufogórendszerben történtek.

Vettel: Okosabb lehettem volna Alonso ellen

A 18. rajthelyről indulva, két kiállásos taktikával Sebastian Vettel számtalan előzést mutatott be a Kanadai Nagydíjon. Ezek közül kettőt emelt ki, az Alonso és Hülkenberg ellenit.

Idén először esett ki a Manor

Roberto Merhi volt Kanadában az első, aki nem fejezett be versenyt a sereghajtó F1-es csapattal műszaki hiba miatt. Will Stevens részéről is eseménydúsan alakult a futam, Romain Grosjeannal ütközött.

A Lotusnál ezúttal Maldonado volt a jófiú

Az elmúlt másfél év legsikeresebb versenyét futotta a Lotus, hiszen hét pontnál többet csak a 2013-as USA Nagydíjon gyűjtött a csapat - végre Pastor Maldonado is megszerezte idei első F1-es pontjait.

Hamilton: Nem láttuk a Ferrari valós tempóját

Az F1-es Kanadai Nagydíj újabb magabiztos kettős Mercedes-sikert hozott, Lewis Hamilton azonban óvatos maradt, amikor a Ferrari által megtett előrelépésről kérdezték.

Hülkenberg: Vettel nem hagyott helyet nekem

A német F1-es pilóta a nyolcadik helyen zárt a Kanadai Nagydíjon, ahol a verseny egy szakaszában Sebastian Vettelel is megküzdött: Hülkenberg egy megforgás után tovább ment, de még mindig honfitársát tartja vétkesnek az esetben.

Alonso magyarázza „amatőrös” kirohanását

Fernando Alonsót idén először hallhattuk a rádióban igazán frusztráltnak, amikor a csapat folyamatosan benzinspórolásra szólította fel őt. A spanyol azonban nem hallgatott rájuk, versenyezni akart.

Wolff: Azért nem vagyunk mindig idióták...

A Mercedes motorsport-igazgatója megvédte kettős győzelmet szező csapatát a Kanadai Nagydíj után, mondván, nem mindig követnek el olyan hibákat, mint Monacóban.

Vettel: Mindent kihoztam a versenyből

A Ferrari F1-es pilótája volt a verseny előzéskirálya, hiszen két kiállással, a 18. helyről tornázta fel magát az ötödik pozícióba - úgy véli, ennyi volt a futamában.

Ricciardo csak nevetni tud saját magán

A Red Bull ausztrál pilótája egy évvel korábban pályafutása első futamgyőzelmét szerezte meg a Kanadai Nagydíjon – ezúttal viszont mindössze a 13. helyen ért célba. Kielégítő magyarázatot nem tud adni.

Button véleménye: Megyek, eszek egy jót

Újabb kiábrándító futamon van túl a McLaren Kanadában, hiszen egyik autójuk sem jutott el a célig, ráadásul a Hondának nagyobb gondot jelentett az üzemanyag-spórolás, mint a riválisoknak.

Raikkönen: Rejtély a visszatérő megpördülés

Kimi Raikkönen egy a hajtűkanyarban történt megcsúszás miatt veszítette el a harmadik helyet Montrealban, amit azért tart különösnek, mert az előző évben is ugyanott történt valami az autójával.