Interlagos

Retro – Az F1-et kiszorítják a favelák

1980-ban ezen a napon hosszú időre utoljára rendezett Formula-1-es futamot Interlagos - a pálya már több okból sem felelt meg a sport követelményeinek, de a régi vonalvezetés még hozott egy fordulatos versenyt.

Így reagált Dennis Alonso napfürdőzésére

Sokakban felmerült, hogy Ron Dennis talán nem vette a legjobb néven Fernando Alonso magánakcióját, melyet az interlagosi F1-es hétvégén mutatott be – most kiderül, valóban így történt-e.

Massa kisfia lopta el a show-t Interlagosban

A Brazil Nagydíj hétvégéje alatt a kis Felipinho Massa már-már izgalmasabb műsort csinált és nagyobb figyelmet kapott, mint édesapja.

Maldonado: Mindenért büntetnek az F1-ben

A Lotus versenyzője szerint ellentmondásos, hogy mindenki több előzést szeretne az F1-ben, mégis minden apró koccanásért büntetnek. Ericsson elleni brazíliai incidensét is versenybalesetnek tartja.

Pokemon-csata Interlagosban

Így látta a Hamilton-Rosberg csata legújabb felvonását az F1 történéseit feldolgozó népszerű rajzfilmsorozat, a MiniDrivers alkotója - persze nem ez volt a Brazil Nagydíj egyetlen érdekes történése.

Lotus: Grosjean nagy tettet hajtott végre

Az enstone-iak helyettes csapatfőnöke szerint F1-es pilótája annak ellenére futott kitűnő versenyt Interlagosban, hogy nagy nyomást helyeztek vállára a párizsi terrortámadások.

Focisták és versenyzők találkozója Interlagosban

Az interlagosi versenyre leginkább ismert sportolók voltak kíváncsiak, számos egykori Formula-1-es pilóta és jelenleg is aktív focista tűnt fel a paddockban.

Raikkönen: Könnyedén tartottuk a helyünket

A Ferrari finn versenyzője szerint a negyedik pozíció volt a legtöbb, amit elérhettek az F1-es Brazil Nagydíjon: ezen még egy esetleges harmadik kerékcsere beiktatása sem változtatott volna.

A Lotusnak sikerült feljavulnia a versenyre

Az enstone-i F1-es gárda a gyatrán sikerült időmérő után látványosan nagyot lépett előre a futam során, ami Romain Grosjean két pontjában hozta meg a gyümölcsét.

A három kiállás volt a nyerő Interlagosban

A három dobogós egyaránt ennyiszer állt ki kereket cserélni az F1-es Brazil Nagydíjon, hátrébb azonban változatos stratégiákat láthattunk. Nico Hülkenberg is kiemelkedett egy statisztikai mutatóban.

Ettől nem tudott többet a Red Bull

Daniel Ricciardo versenyét determinálta a büntetése, de Danyiil Kvjat mindent kifacsart versenyéből - mindazonáltal volt már jobb hétvégéje is a Red Bullnak idén.

Története legjobb eredményének örül a Force India

Hülkenberg brazíliai hatodik helyével biztossá vált, hogy az indiai csapat az ötödik helyen végez a konstruktőrök között a 2015-ös F1-es idényben. Pereznek más oka nem is volt a boldogságra.