Hill

HGP 1997 - Amikor „eltűnt” Damon Hill

Az F1-es Magyar Nagydíj 12. kiírása kis híján az évtized egyik legmeglepőbb győzelmét hozta, ehelyett azonban egy újabb csavar a futam nagy vesztesévé tette az Arrowsszal csodát tevő Damon Hillt.

HGP 1996 - Villeneuve letette névjegyét

A 11. hungaroringi versenyt egy olyan pilóta nyerte, aki az előző évben még nem is volt az F1-es mezőny tagja. Az új futamgyőztes ellentmondást nem tűrően győzte le rutinos csapattársát a Williamsben.

Hill: Hamilton bajnok lesz, Verstappen túl fiatal

Az 1996-os világbajnok, Damon Hill így vélekedik dióhéjban az F1-es mezőny két fontos szereplőjéről. Szerinte a következő években honfitársa még egy vagy két bajnoki címet nyerhet. A McLaren felett is ítéletet mondott.

F1-Archív: A címvédő elveszítette ülését

Méghozzá szó szerint... De nem csak erről írtak az F1-es lapok az elmúlt években március 6-án: Schumacher lelépési záradéka, indiai remények, kiscsapatok, McLaren-első sor, Fisichella-győzelem, gyász.

HGP 1994 – A Mester első magyarországi sikere

A Senna halála utáni első hungaroringi F1-es futamot az a Michael Schumacher nyerte meg, akiről nem sokkal korábban az sem volt biztos, hogy rajthoz állhat. Balesettel kezdtünk, sok kieséssel zártunk.

F1-Archív: Villeneuve-öt kísérti a tragédia

Negyvenen túl is versenyezni akaró Schumacher, Williamshez vágyó versenyzők, kockázatvállaló Yuji Ide, elhalasztott bemutató, elégedetlen világbajnok. Ezek voltak az elmúlt 20 év hírei február 26-án.

HGP 1993 – Csillagok hullnak, születnek újak

Bár ezt ekkor még nem sejthettük, az előző évtized két legnagyobbja, Ayrton Senna és Alain Prost 1993-ban versenyzett utoljára a Hungaroringen – a pályának új sztárja lett Damon Hill személyében.

Amikor egy világbajnok rád hozza a frászt

Az alábbi videó hőse egy újságíró, aki Damon Hill mellé ült be egy kis „sétakocsikázásra” – a felvételt elnézve egyáltalán nem arra számított, amit végül kapott...

Hamilton a BBC Év Sportszemélyisége

Lewis Hamilton F1-es világbajnoki címe, valamint az Autosport Év Nemzetközi Versenyzője és az Év Brit Versenyzője cím mellé tegnap este még egy nagyon rangos elismerést bezsebelt, hiszen a BBC év végi szavazásán őt választották az Év Sportszemélyiségének.

Hill: Button tudja, hogy mennyi esélye van

A korábbi F1-es világbajnok, Damon Hill szerint ha Jenson Button tudná, nincs esélye a McLarennél maradásra, már önként távozott volna. Eközben az érintett már viccelődik sorsán.

Retro – Két márkával Le Mans-t nyerni

Csúcsra vitte a Jaguart Le Mans-ban, majd a gyári 911-eseket legyőző Porschét épített. Újra beindította Brawn karrierjét, s ott volt Schumacher első F1-es bajnoki címénél. Ma lenne Tom Walkinshaw születésnapja.

„Ha Hamilton nem nyer, a Mercedes hibája”

Az 1996-os F1-bajnok, Damon Hill szerint Lewis Hamiltonnak kell megszereznie az idei címet. Úgy gondolja, a csapatot kell hibáztatni, ha ez nem történik meg.