2024. október 14. hétfő

Hazai

Hodosiék nyerni mennek Pécsre

A Hodosi Gábor – Holló Barnabás kettős számára általában sikerrel zárulnak a versenyek, de azért a csapat rendesen oda szokta tenni magát, hogy ez így legyen.

Három bajnoki címet szerzett az Apex Racing 2014-ben

A 2013-ban alakult csapat, az első, építkező éve után, és maximális felkészüléssel vágott neki a 2014-es évadnak. Alig egy hónapja, Lévai Zoltán már bebiztosította az FIA Közép Európa Kupa (FIA CEZ) bajnoki címét, ami hatalmas siker az igen fiatal csapattól. Lévai egy S1600-as Suzuki Ignis-el győzelmet, győzelemre halmozott az idei évben.

A legendás helyszín kedvezhet Turán Friciéknek

Az Országos Rally Bajnokság utolsó előtti futamához érkezett, október 17-19. között ugyanis a mecseki versenypályákon bizonyíthatnak a versenyzők. A mezőnyben természetesen ott lesz Turán Frigyes is, aki imádja Pécset és reméli, hogy a szeretett helyszín szerencsét hoz nekik navigátorával Zsiros Gáborral.

LiveWire Rally Team: Egy álom válik valóra

A LiveWire Rally Team legújabb tagjaként áll rajthoz Cséplő Balázs és Cséplő Attila testvérpár egy Peugeot 106 S16-al a hétvégi 48. Mecsek Rallye-n.

Bakó Rally Team: Nekik bejön ez a szitu...

A Bakó Rally Team igaz, hogy készül a 48. Mecsek Rallyra, de előre tájékoztattak, hogy már csak emlék foszlányaik vannak a pécsi gyorsokról, olyan régen jártak arra.

Solid Racing Team: Bajnoki remények

Talán csak titkon remélte Kondella Péter és Szilassy Arnold, hogy a rallye2-ben való debütáló évük ilyen sikeresen alakul. A SOLID Racing Team párosa – ahol elindult – minden futamot megnyert a kategória- illetve a csoportértékelésben.

Kurtos: Mecsek mindig jó

Kurtos Robiék számtalanszor jártak már a pécsi gyorsokon, ahol általában szép eredményeket értek el. Bizakodva készülnek a 48. Mecsek Rallyra, ahol Kurtos Róbert pilótának, ismét Kürti Tamás fog navigálni, akivel régen együtt hajtották az Astrát.

Tim Gábor az RCM CUP bajnoka!

Az idén indult RCM CUP egy új márkakupa hazánkban, jelentős nemzetközi részvétellel, több külföldi versennyel. Az utóbbi évek legszínvonalasabb bajnoksága volt, olyan pilótákkal, kik már komolyabb nemzetközi sorozatokban letették névjegyüket.

Veréb-Papp a számok bűvöletében

A 2014-es szezon utolsó előtti felvonásához érkezett az Országos Historic Rallye Bajnokság, ahol a Veréb, Papp páros számára továbbra is a biztos pontszerzés a cél.

MHH Team: Újra együtt a bajnok páros

Öt év után újra összeáll a bajnok páros, Krózser Menyhért és Buchholz János, akik 2003-ban nyerték meg az N3-as bajnokságot és 2009-ben versenyeztek együtt utoljára. A Mecsek Ralin a már megszokott Mitsubishi Lancer Evo IX R4-gyel állnak rajthoz.

Magyar bajnok Fekete Antal és Tóth György

A 2014-es Nyílt Országos Terep-rallye Bajnokság abszolút győzteseként távozott az idei hatodik futamról, a Dél-Nyírségben rendezett Adrenalin Kupáról a Cargo Racing versenyzőpárosa. Fekete Antal és Tóth György közös pályafutásának második szezonjában hódította el a bajnoki titulust, ráadásul azon a helyszínen, ahol a formáció tavaly bemutatkozott a szakágban.

Fodor a DD2-re koncentrált

Sűrű programja volt Fodor Gézának az elmúlt hetekben, hiszen az Országos Gokartbajnokság utolsó előtti, brucki fordulója után Szlovéniában, Vranskóban állt rajthoz egy osztrák-szlovén közös bajnoki versenyen. Mindkét hétvégén csak a DD2-re koncentrált, Szlovéniában pedig az idegen pálya minél gyorsabb feldolgozása volt a célja.