2024. október 10. csütörtök

Hazai

Percze Nándi: Szükséges az átértékelés

Egy méregzsákkal versenyzett Percze Nándi és Apkó Andris a Szilveszter Ralin, de Nándi keserű szájízzel távozott. Kicsit csalódott magában. Ilyen, amikor az ember eredményorientált. Nándi levonta a konzekvenciát: „Fel kell készülni rendesen!”

Kurtosék végre élvezték a versenyzést

Az időjárás viszontagságai, és a rossz gumiválasztás néhol megviccelte a Kurtos Róbert – Herczeg Szabolcs kettőst a Szilveszter Ralin. Mégis mindent összefoglalva jól érezték magukat. Egy kis revízió, és jöhet a következő szezon. – mondta Robi.

Jánosa-Brunekker: Minden happy volt

Jánosa Ákos és Brunekker Árpád a 2015-ös rali szezont igen szép eredménnyel zárta. Rally2-ben az A6-os kategória 1. helyét, az A csoport 2. helyét, és az Abszolút 3. helyét tudhatják magukénak. A bajnokság végeztével a Szilveszter Rali már csak egy levezető futam volt, ahol 88 kategóriatársból a 4. helyen végeztek.

Kiss Pál Tamás: Sikítás és ordítás a célban

Kiss Pál Tamás nem először indult a Szilveszter Ralin, mint mindig, most is sikerült az “alkalmi ” navigátorok arcára mosolyt csalnia.

Trabanton szállni élvezet

Strider Zoltán a Szilveszter Ralira elővette a kis kék Trabit, a ring nézőinek legnagyobb örömére.

North Racing: A ringet is legyőztük együtt

A North Racing versenyzőpárosa Erdélyi György és Dredán György először teljesítette együtt az év záróeseményét, a Szilveszter Ralit.

Balogh Jani: Mindenki élvezte az autózást

Az időjárás kegyes volt a 2015-ös Szilveszter Rali indulóihoz és enyhe, csapadékmentes körülmények között zajlott a verseny. Balogh Jani mellett ezen a ralin Holczer Dani helyett, alkalmi navigátorok foglaltak helyet.

Kazár Miklóst az autó ringatta álomba

Több mint két évtizede vesz részt a magyar autósport körforgásában Kazár Miklós, aki navigátorként megszerzett bajnoki cím után közel hat éve döntött úgy, hogy kipróbálja magát pilótaként is. A bajnoki címek után sok hátráltató tényezővel együtt az idén második lett. Interjúnkban az embert kerestük a sisak alatt.

A Bánkuti Motorsport és a Duna Autó kerek évfordulót ünnepelt

Egy futamgyőzelemmel, valamint az országos bajnokság negyedik helyével ért véget Bánkuti Gábor 2015-ös szezonja. A csapat és a kezdetek óta vele tartó kiemelt partnere, a Duna Autó Zrt. idén közösen új programot indított fiatal pilóták kinevelésével. Emellett változatlanul közös céljuk: Gábor tizedik bajnoki címének megszerzése.

Két bajnoki cím a zsebben

Aki csak a ponttáblázatra néz, nem tudja, milyen eseménydús szezont teljesített Szíjj Zsolt, aki év eleji győzelmeinek, valamint egy megbízható és jól felkészített Suzuki Swiftnek köszönhetően mind a két sorozatot megnyerte, ahol elindult: a Super 1600 kategóriában itthon és a Közép-Európai Zónabajnokságban (CEZ) sem tudták legyőzni őt.

Hangodi jövőre csak egyfelé koncentrál

Az idei szezonban a ralikrossz és a tereprali közt oszlott meg Hangodi Zoltán figyelme, aki maga elmaradt ugyan a várakozásoktól, fia, Bendegúz viszont első ralikrosszos szezonjában nagyszerű eredményt szerzett a HQ Racingnek.

Dominkó Arnold: Tanulásból és versenyzésből is példás

A kezdetek óta, azaz két és fél országos bajnoki szezon elteltével világosan látszik, milyen jó hatással van a profi gokartozás Dominkó Arnold fejlődésére, legyen szó akár a pályán elért eredményekről, akár az iskolai teljesítményéről.