Formula2

Norris jövőre még nem számol F1-es lehetőséggel

Lando Norris egyre több és egyre komolyabb feladatokat kap, de a hungaroringi teszt, ahol mindkét nap ő ült a McLarenben, tudott neki újat mutatni. Például hogy hogy kell F1-es autót esőben vezetni. Az angol beszélt a jövőjéről is.

F2: Fuoco nyert, a többiek hullottak a sprintversenyen

A mezőny fele nem látta meg a kockás zászlót a Formula-2 második monacói futamán, amely még annál is több esés-kelést szolgáltatott, mint a pénteki főverseny. A Ferrari neveltje viszont a rajttól a célig vezetett.

F2: Brit-koreai nyert a brit-thaiföldi előtt

Az új Formula-2-es autók nehéz elindításának problémáját jól tükrözi, hogy Jack Aitken a szezon eddigi hat futamából háromszor is a rajtrácson ragadt. Most nem tette, ehelyett domináns győzelmet aratott.

Russell a 12. helyről szerezte első győzelmét

Miután a szombati versenyen Nyck de Vries kiterelte őt az első helyről és csak a pontszerző helyeken kívül ért célba, küzdelmes sprintfutam várt George Russellre a Formula-2 bakui hétvégéjén. A Mercedes neveltje viszont remek teljesítménnyel vágott vissza.

Albon nyert, miután Russellt kitették az élről az F2 őrült bakui versenyén

Ha annyit mondunk, hogy Alexander Albon a pole-ból rajtolva megnyerte a Formula-2 bakui főversenyét, azzal csak a valóságnak egy töredékét meséltük el. George Russell volt a fő esélyes, míg meg nem jött Nyck de Vries...

De Vries húzott egy Leclerc-t, de nem jött be

Az első helyet tette kockára a Formula-2 vasárnapi sprintversenyén Nyck de Vries, aminek eredményeként Artyom Markelovot intették le győztesként egy szoros befutó végén.

Norris elsőre megette az F2 komplett mezőnyét

Látványos versennyel kezdte meg 2018-as szezonját a Formula-2, ahol a fő esélyesnek jó előre kikiáltott Lando Norris fölényes győzelmet aratott, a fő attrakcióért viszont a bokszból indulva dobogóra álló Markelov felelt.

Magyar kötődésű pilóta a Formula-2-ben

2018-ra szintet lép az autóversenyzés ranglétráján Roy Nissany, aki a Campos Racing színeiben immár az F1 első számú előszobájában bizonyíthatja képességeit.

Időpocsékolás lenne a Formula-2?

A sorozat elődjében, 2013-ban bajnoki címet szerzett svájci pilóta, Fabio Leimer szerint igen, legalábbis addig, amíg nem vezet onnan kikövezett út a Forma-1-ig.

Elvették a győzelmét, hát nyert megint

Igazságot szolgáltatott önmaga számára Luca Ghiotto, akit a második monzai F2-es versenyen is elsőként intettek le, ezúttal pedig meg is tarthatta az érte járó serleget. A bajnokesélyesek nulláztak a száraz vasárnapon.

F2: Első győzelmét szerezte a McLaren tehetsége

Parádés rajt döntött a Formula-2 monacói sprintversenyén, ahol a McLaren ifjonca, Nyck de Vries vezetésével a Rapax alakulata kettős győzelmet ünnepelhetett.

De honnan szedett indonéz pilótát a Toro Rosso? És legfőképpen: miért?

Váratlan pilótabejelentést tett a Toro Rosso, mégpedig egy olyat, amely nem kötődik a Red Bull tehetségnevelő programjához. Az indonéz versenyző egy sajátos szerződés értelmében a hungaroringi teszten is vezethet majd.