2024. szeptember 30. hétfő

Formula-E

Imola: F1 helyett Formula-E?

A nagy múltú versenypályát Monza utódjaként (vagy társaként) emlegették az Olasz Nagydíj jövőjéről szóló pletykák, sajtóhírek szerint azonban Imola jelentkezett, hogy Formula-E fordulót rendezhessen.

Christian Horner leszólta a Formula-E-t

A Red Bull F1-es csapafőnöke szerint a most véget ért bajnokság inkább a GP3-nak jelent riválist, mint a száguldó cirkusznak - ráadásul nem is közvetít túl jó üzenetet magáról.

Leesett az álla a Formula-E főnökének

Alejandro Agag, a Formula-E első embere a legvadabb álmaiban sem képzelt el olyan befejezést, melyet a mezőny produkált Londonban - úgy véli, pontosan ezt szerették volna elérni.

Piquet több évig a Formula-E-ben marad

Tavaly év végén teljesen új sorozatként indult el az elektromos hajtású F1-nek is tekinthető Formula-E, amely még legtöbb résztvevője számára is zsákbamacskát jelentett. Piquet-nek tetszik a zsák tartalma.

MiniGrassira rádobták az üllőt

A berlini Formula-E futam rajzfilmes összefoglalójából nem maradhatott ki a futam utáni dráma sem, amikor a győztes Lucas di Grassitól egy technikai szabálytalanság miatt elvették a győzelmet.

Montreal nyithatja a harmadik Formula-E-szezont

Még az elektromos széria első szezonja sem ért véget, máris megvan a 2016 őszén induló harmadik évad nyitóversenye: Montreal, de nem az F1-es pálya kaphatja meg a lehetőséget.

Túl van első Formula-E tesztjén a Citroen

A francia gyártó a hónap elején jelentette be, hogy érdeklődik az elektromos sorozat iránt, és úgy tűnik, nagy elánnal vágták bele magukat a munkába, hiszen Párizs mellett már végre is hajtották első tesztjüket.

Újabb volt F1-es a Formula-E-ben

Az ex-F1-es pilóta, a hétvégi Indy 500-on is részt vevő Justin Wilson ül az Andretti Autosport egyik gépébe a Formula-E moszkvai hétvégéjén, és már alig várja a megmérettetést.

Buemi-dupla a tömegbaleset után

Sebastien Buemi nyerte a Formula-E történetének első európai versenyét, s egyúttal ő az első pilóta, aki két futamon is győzni tudott, miután egy tömegbaleset alaposan megrostálta a mezőnyt a rajtnál.

Monaco: Négy ex-F1-es az első négy helyen

Volt Formula-1-es pilóták zárták az első négy helyen a Monte-Carlo ePrix kvalifikációját, melyet egy baleset miatt egy időre piros zászlóval meg kellett szakítani. Buemi második pole-ját szerezte.

E-lőzetes: A Hercegség utcáin

Végre elérkezett a nap, melyet a Formula-E rajongói a kezdetektől fogva vártak: a sorozat birtokba vette Monaco utcáit. Leírtunk mindent, amit a pályáról, a szezonról és a közvetítésről tudni kell.

Formula-E, Monaco: Senna, Prost vagy Piquet?

Az előttünk álló hétvégén az F1 legendás ékszerdobozába, Monaco utcai pályájára érkezik a Formula-E versenysorozat, amely eddigi hat futamán hat különböző győztest avatott. Vajon ki lesz a hetedik?