2024. szeptember 30. hétfő

Formula-E

Agag: Nem akarok többféle karosszériát

A Formula-E első embere szerint jó ötlet volt, hogy hagyják a gyártókat versenyezni a hajtásláncok terén, ám szeretné, ha a jövőben is megmaradna az egyen-karosszéria.

DS Virgin Racing győzelem Buenos Aires-ben

A tehetség, a türelem és a tökéletes stratégia a negyedik nagydíjon végre meghozta a várva várt sikert a DS Virgin Racing csapatának. A győzelem megszerzése egészen rendkívüli bravúrral történt.

Kubica a Formula-E-be tart?

Meglepő fordulatról számolt be a sajtó: az öt évvel ezelőtt egy ralibalesetben kis híján életét vesztő lengyel pilóta visszatérhet a pályaversenyzéshez – egy F1-es tesztre már nemet mondott.

Bird: Ez volt az eddigi legnehezebb győzelmem

A Formula-E szombati, argentínai versenyét megnyerő Sam Bird szerint karrierje legnehezebb futamát teljesítette Buenos Airesben, ám a remek stratégiának köszönhetően meg tudta őrizni az első helyet.

Villeneuve számára ennyi volt a Formula-E

Csupán két futamon állhatott rajthoz 1997 F1-es bajnoka az FIA elektromos szériájában, mielőtt elhagyja a Formula-E-t – miközben csapattársa a 8. a bajnokságban, ő még csak pontot sem szerzett.

A Formula-E segíthet az F1-nek?

A Magneti Marelli egyik mérnöke szerint igen, hiszen az elektromos sorozatban használt technológiát konvertálhatják az F1-be, annak érdekben, hogy az erőforrások elérjék az 1000 lóerős teljesítményt.

Hivatalos: Új gyártó a Formula-E-ben

Kedden délelőtt rövid idő alatt két fontos bejelentés is történt a Formula-E-ben, melyek értelmében egy csapat távozik az elektromos szériából , helyét pedig jövőre egy ismert gyártó foglalja majd el.

A "német Monacóba" mehet a Formula-E mezőnye

A berlini ePrix-t komoly veszély fenyegeti a Tempelhof repülőtéren kialakított menekülttábor miatt, így a sorozat a Norisringre viheti németországi futamát 2016-ban.

Mégsem lesz Svájcban Formula-E-verseny

Az előzetes tervekkel ellentétben mégsem látogat a svájci Luganóba a Formula-E mezőnye, hiszen a feleknek nem sikerült időben, november végéig megegyezniük egymással.

Di Caprio: Kipróbálnék egy Formula-E autót!

A híres hollywoodi színész, Leonardo di Caprio lett a nemrég létrehozott Formula-E Fenntarthatósági Bizottság elnöke: a sztár ennek kapcsán beszélt a környezettudatosságról és a bajnokságról.

Tíz volt F1-es pilóta szereplésével indul a Formula-E szezon

A tavalyi sikeres szezon után október 24-én a pekingi ePrix-vel újra elstartol a Formula-E. A széria a 2015/16-os szezonban új erőforrással és motorbeszállítókkal, továbbfejlesztett versenyautókkal, összesen 11 futammal jelentkezik, ahol továbbra is 20 pilóta, köztük 10 volt Forma1-es versenyző áll rajthoz. A Formula-E futamait Magyarországon kizárólag a DIGI Sporton láthatják.

Tudod már, hol nézheted idén a Formula-E-t?

Rendkívül jó hírrel szolgál a DIGI Sport a hazai autósport-rajongók számára: a csatorna október 24-től a Formula-E szinte minden eseményét élőben közvetíti majd!