2024. október 9. szerda

Dakar

Dakar-menők: Ismét Ignacio kaszál-e?

Általában a quadosok szereplését övezi a legkisebb figyelem a Dakar Ralikon, holott a világ legrangosabb és legkeményebb tereprali-versenye számukra is ezer kihívást tartogat. Legutóbb Ignacio Casale vette a legjobban az akadályokat, aki ezzel a verseny történetének első chilei győztese lett.

Dakar-menők – A „másik” Coronel

A hamarosan elrajtoló 2015-ös Dakar versenyzőit bemutató sorozatunk mai részében a WTCC-menő Tom Coronel testvéréről, Timről lesz szó, aki immár nyolcadik versenyére készül egy McRae Buggyval.

Dakar-menők – Egy legenda nevét viselve

A hatszoros Dakar-győztes kamionos legenda, Karel Loprais unokaöccse, Ales nagybátyja navigátoraként mutatkozott be a sivatagi show-n, 2007 óta pedig minden évben versenybe száll a győzelemért.

Dakar 2015: Úton a magyar csapat

Az első etap: 10 ezer kilométer. Persze nem hagyományos módon, szelektívekkel, hanem egy repülő fedélzetén teszi meg ezt a távot az UNIQA Sandlander Team vasárnap éjszaka.

Dakar-menők – A hazaiak reménysége

A 2015-ös Dakar résztvevőit bemutató sorozatunk következő részében Orlando Terranova következik a soron, akitől Argentína azt várja, hogy megszerezze az ország első győzelmét az autósok közt.

Dakar-menők: A Matador új kihívás elé néz

15 éven át erősítette a WRC élmezőnyét, 2006 óta azonban már más terepen fitogtatja képességeit Carlos Sainz, aki a Peugeot projektjéhez csatlakozva januárban második Dakar-győzelmét célozza meg.

Thierry Sabine - Aki eltévedt a sivatagban és kitalálta a Dakart

Egy versenyzésért megőrülő kalandor, aki számtalan kategóriában kipróbálta magát, igazi szerelme mégis a rali lett. Navigációs problémáinak köszönhetően született meg a Dakar ötlete, de végzetét is szenvedélye okozta.

Az Odüsszeia - Itt a Dakar előzetes videója

Január 4-én 36. alkalommal rajtol el a Dakar Rali, és már hetedszer Dél-Amerikában. Az útvonal ezúttal Argentínán, Bolívián és Chilén át vezet, hogy mire számíthatunk, arról pedig erős sejtést ad az alábbi videó.

Dakar-menők: Le Mans-ból a Dakarra

A sivatagi versenynek újoncként vág neki, a motorsportban azonban letett már egyet s mást az asztalra Romain Dumas, aki egy másik műfaj maratonját, a Le Mans-i 24 órást nyerte meg a múltban. Hogyan fér össze a kettő?

Dakar-menők: Úton a tucatnyi győzelem felé

Röviden csak Mr. Dakar, teljes nevén Stephane Peterhansel, hosszabban pedig az ember, aki többször nyerte meg a legendás sivatagi versenyt, mint bárki más - ráadásul tette ezt két kategóriában is.

Dakar-menők: A katari ágyúgolyó

Nincs olyan év, amikor ne kelljen a legnagyobb esélyesek között számolni Nasser Al-Attiyah-val a Dakar Ralin, és ez alól a 2015 januárjában elrajtoló verseny sem lesz kivétel. A katari a Minivel, és új navigátorral száll harcba második abszolút elsőségéért.

Peterhansel: „Egyetlen tesztfutamon sem voltam még ilyen gyors”

Alig két héttel a Dakar Buenos Aires-i rajtja előtt a Peugeot-Total csapat befejezte marokkói tesztprogramját, a három Peugeot 2008 DKR pedig már úton van az argentin főváros felé.