2024. október 7. hétfő

DTM

Exkluzív: Kiss Norbival robbant a Mercedes a DTM-ben

Nagy dobásra készül a Mercedes DTM-es különítménye a Hungaroringen – tudta meg a formula.hu a Német Nagydíj helyszínén, Hockenheimben. Tűzközeli forrásaink olyan információkkal szolgáltak, amelyekből arra lehet következtetni, hogy a Truck Race fenegyereke, Kiss Norbi egy DTM-es Mercedes volánja mögé ülhet a bajnokság szeptemberi, mogyoródi fordulóján.

Keszthelyi Vivien a magyar DTM betétfutamán

Keszthelyi Vivien, az Audi Sport versenyzőakadémiájának egyetlen magyar, egyben legfiatalabb tagja az Audi Sport pilótáival együtt várja a rajongókat a német túraautó-bajnokság (DTM) magyarországi versenyhétvégéjén, amelyre szeptember 23-25-én kerül sor a Hungaroringen.

DTM: Kanadai siker, rajtbaleset, büntetések

Ha az élen nem is, hátrébb fordulatosan alakult a hollandiai első futam. Robert Wickens idei első győzelmét szerezte a bajnokság éllovasa, Wittmann előtt – három Mercedes az első négy helyen.

Köszönet Nico Müllernek: az Audi újra győzött!

Újabb DTM-győztese van az Audinak: a fiatal Nico Müller (24) vasárnap megnyerte a DTM-versenyt a Norisringen, majd 24 órán belül „hazai pályán”, vagyis Nürnbergben megszerezte az Audi második győzelmét.

DTM: Az Audi visszavágott a Norisringen

Miután Mattias Ekströmöt megfosztották pole-jától, az Audi remek boksztaktikájának köszönhetően Nico Müller első győzelmét szerezte a Német Túraautó Bajnokságban.

DTM: Megvan a szezon első kétszeres győztese

14 évet kellett az Audinak várnia, hogy újra nyerjen a Norisringen. Edoardo Mortaráé a szombati futam, aki 2016 legelső versenyén is győzött, így ő az első duplázó – egy ellentmondásos hármas ütközés után.

F1 nélkül is dőzsölés - Itt a hétvégi program

WTCC és ETCC Portugáliában, DTM a Norisringen, MotoGP Assenben, IndyCar a híres Road Americán. Íme az előttünk álló hétvége legfontosabb sorozatainak menetrendje.

Remek visszatérés – Ekström újra ragyogó formában

Alig 14 nappal a remek spielbergi teljesítménye után Mattias Ekström a Lausitzringen is fellelkesítette a DTM rajongóit. Az Audi Sport Team Abt Sportsline svéd pilótája a kilencedik helyről a második helyre jött fel, így a június 25-26-i norisringi verseny előtt a legeredményesebb Audi-pilóta címért folyó küzdelem sűrűjében találta magát.

DTM: Új futamgyőztes rózsaszín autóval

A korábbi F3-as pilóta, az osztrák Lucas Auer is feliratkozott a Német Túraautó Bajnokság nyerteseinek listájára. Dominálta a vasárnapi futamot, az akció mögötte zajlott, főleg Ekström jóvoltából.

DTM: Ex-F1-es nyerte az akciódús viadalt

Mozgalmas versenyt hozott a Német Túraautó-bajnokság második spielbergi futama: láthattunk győzelmet érő kiváló rajtot, remek taktikai húzást, gyönyörű előzéseket és természetesen néhány ütközést is.

DTM: Meghiúsult a csupa BMW-s dobogó

Az időmérőhöz hasonlóan az első Red Bull Ring-i futamot is behúzta a BMW. Az első hat között öt M4 végzett, a pódiumot azonban nem sikerült kisajátítani.

DTM: Mortara Spielberg egyik nagy esélyese

Győzelemmel indította az új DTM-idényt Edoardo Mortara, s jelenleg az Audi Sport legjobbjaként a tabella harmadik helyén áll és a két következő, május 21-22-i DTM-futam egyik fő esélyese a spielbergi Red Bull Ringen.