Csucsu

Salgótarjánban végre elrajtolhat Csucsu a Citroen C3 R5-el

A koronavírus járvány miatti megszorítások csak most tették lehetővé, hogy a Citroen Rally Team Hungary idei versenyzőpárosa a hétvégén bemutatkozhasson a hazai ralibajnokságban. A Lukács Csucsu Kornél – Tóth Imre egység a szezonnyitó Salgó Rally-n tudja először versenykörülmények között kipróbálni magát. Több teszten van túl a csapat, a Tagai Racing Technology által biztosított Citroen C3 R5 meggyőzte a pilótát, aki a korábbi évek ralizása után rallycrossból érkezett vissza szeretett sportjába és Csucsu bízik magában és rutinos navigátorában, hogy a legtöbbet fogják kihozni magukból.

Elrajtolt a magyar ralikrosszbajnokság

Az elsők között kezdődött el a koronavírus után a ralikrossz országos bajnokság. A Supercarok között elektromos autó győzött, valamint egy hibrid kategória is debütált Kakucson.

Citroen Rally Team Hungary 2020 – Most Egerben kellene lennünk!

Túl volt az első tesztjén február végén a Lukács Csucsu Kornél – Tóth Imre páros, akiknek idén a Citroen Racing és a TRT Europe Kft. szolgáltatja versenyautóját, egy Citroen C3R5-öt. A fiatal tehetség és a rutinos navigátor ma már túl lenne az egri futam pályabejárásán és készülne a hétvégi versenyre… Mint tudjuk, sajnos a koronavírus járvány miatti kormánydöntésnek megfelelően az Autósport Szövetség és a rendező is felelősségteljesen a verseny elhalasztása mellett döntött. A Citroen Rally Team teljes csapata azt kívánja minden szurkolójának, hogy vigyázzanak szeretteikre és maradjanak otthon!

Vb-élmenőket szorongatott a magyar ralikrosszos

Hétvégén tartották a TitansRX széria magyar fordulóját Nyirádon. Csucsu, azaz Lukács Kornél nagy hétvégét teljesített, a győzelemért is harcolt Timmy Hansennel, a világbajnokság éllovasával.

Éleződik a helyzet a hazai ralikrosszban

A királykategóriában, a Supercarban kettő-kettőre egyenlített győzelmek számában Kárai Spitzmüllerhez képest. Máriapócson Csucsu győzelmi sorozata az S1600-ban folytatódott, az STC +2000-ben pedig ismét Bészi nyert.

Máriapócson is Spitzmüller és Csucsu győzött

Húsvét két napján folytatódott a ralikrossz-ob 2019-es idénye: a Supercarban és a Super1600-as osztályban is ugyanaz a versenyző nyert, aki a szezonnyitón is diadalmaskodni tudott.

Spici és Csucsu nyerte a szezonnyitót

A Slovakia Ringen rajtolt el a ralikrossz-ob idénye: a magyarok a CEZ mezőnyével együtt futottak, és bemutatkozott a szakágat váltó Hankook Racer Cup.

Csucsu a világbajnok cipőjében

Kanadában rendezték a ralikrossz világbajnokság aktuális futamát. Lukács „Csucsu” Kornél számára a hosszú repülőút azt hozta, ami a gyakori utazókkal előbb-utóbb megtörténik: elkeveredett a tűzálló versenyruházatát és sisakját is tartalmazó csomagja.

Harcias hétvégéje volt Csucsunak

Harcias hétvégén van túl a GG RX Team Hungary versenyzője, Csucsu (Lukács Kornél) a Rallycross világbajnokság hockenheim-i futamán.

Csucsu: Továbbra is hihetetlen, kikkel versenyzem

Maximálisan elégedett első ralikrossz-világbajnoki versenyhétvégéjével a mezőny egyetlen magyar tagja, Lukács Kornél. A Kiával pontot szerző pilóta megilletődött, hogy Solberg mellett osztogathatott aláírásokat.

WRX: Az eső megkavarta a lapokat Barcelonában

A nagyok közül egyedül Kristoffersson zárta a napot elfogadható pozícióban, a világbajnokok a mezőny második felében végeztek. Csucsu elégedett lehet bemutatkozásával, az Eb-n szereplő magyarok napja azonban feledhetően alakult.

Csucsu: Sosem járt Európán kívül, világbajnokságon versenyez idén

A ralikrossz, melyet az autósport nagy jövővel rendelkező válfajának tartanak, először vonultat fel magyar versenyzőt királykategóriájában. Lukács Kornéllal – vagy ahogy még a nevezési listán is szerepel, Csucsuval – ralis háttérről, a mélyvízbe ugrásról, olasz-magyar csapatáról és arról is beszéltünk a barcelonai szezonnyitón, mit fog tenni, ha a pályán Petter Solberg mellé sodródik.