2024. október 10. csütörtök

Baleset

Akik idő előtt befejezték: Bemelegítő balesetek a raliban

A shakedown azzal a céllal jött létre a rali világbajnokságon, hogy a versenyzők leellenőrizzék autójuk beállításait, finomhangolják azokat és felkészülhessenek az órákon belül rajtoló viadalra, szoktassák magukat a versenykörülményekhez. Ezen alkalmakkor nem az idő hajhászása tehát a cél. Voltak, akiknek mégsem sikerült hiba nélkül teljesíteni a bemelegítést. Erről az M-Sport is sokat tudna mesélni, hiszen Markko Martin a 2002-es svéd, Roman Kresta pedig a 2005-ös új-zélandi futamon nem tudott rajthoz állni.

Mexikóvárosban így tesztelik az i8-as BMW-t

A WreckedExotics.com beszámolója szerint egy újságíró tört rommá egy BMW i8-ast, amikor egy kanyargós útszakaszon teljesen feje tetejére állította a sportkocsit.

„Elátkozott” autóban halt meg a bolgár ralis

A bolgár autósport és Várna városa gyászba borult vasárnap: egy helyi ralin életét vesztette a népszerű versenyző, Todor Slavov. Az autóval több probléma is volt a balesetet megelőzően...

Így nullázta le apja Ferrariját egy fiatal fiú

Totálkárosra törte apja Ferrariját egy fiatal fiú Malajziában, amikor egy másik autóval való ütközést elkerülve frontálisan a korlátba csapódott. A sofőr jól van, a 458 Speciale-ról ezt már nem lehet elmondani.

Retro – A pápa mentette meg Kubica életét?

Robert Kubica élete hajszálon múlt a szörnyű 2007-es montreali balesete után - már szinte az F1-es Kanadai Nagydíj után felröppent pletyka, hogy a néhai II. János Pál járt közben érte.

Szomorú részletek derültek ki De Villota balesetéről

A balesetet vizsgáló szervezet egy hónapja felmentette a Manor F1-es csapatát a felelősség alól, most azonban újabb részletek derültek ki a tragédiával kapcsolatban.

Retro – Három győzelem és megannyi csalódás

Bár három ízben is a dobogó tetején ünnepelhetett, Johnny Herbert F1-es karrierje mégsem volt igazi sikertörténet, s csak egy éve volt igazán nagy csapatnál megmutatni magát a ma születésnapos pilótának.

Az FIA hibázott a nevelősorozatoknál?

A német F3-as szövetség nyílt levélben kritizálta az FIA-t, amiért átalakította az junior kategóriákat - hivatkozási alapjuk az Európa-bajnokságon látott hajmeresztő balesetek és a pilóták képességei.

Beütötte a fejét a Spában bukó F3-as pilóta

Nagy szerencséje volt a 20 éves amerikainak, hogy spái szaltója után nem sérült meg komolyabban. A múltban láttunk már sokkal szomorúbb forgatókönyvet is hasonló bukásra.

Hülkenberg kórházba küldte ellenfelét?

Az F1-ből is ismert Nico Hülkenberg fantasztikus győzelmet aratott a Le Mans-i 24 óráson, ám utólag akad olyan versenyzőtársa, aki gratuláció helyett inkább tőle várt volna bocsánatkérést.

Raikkönen ki akarja deríteni, mi történt vele

Nem versenyzői hibának, hanem autója furcsa viselkedésének tudja be a történteket 2007 F1-es bajnoka, aki azt is kiemelte, hogy nem csupán ő, hanem a sportbírók is komoly veszélyben voltak.