BahreiniNagydíj

Hamilton: Verstappen buta és tiszteletlen volt

A két pilóta az F1-es Bahreini Nagydíj elején koccant egymással, amely közvetve a holland kiesését okozta - a Red Bull pilótája Hamiltont vádolta, és ahogyan azt várni lehetett, a brit sem hagyta magát.

Raikkönen: Amikor zöld a lámpa, mennem kell

A finn pilóta Melbourne-ben legalább összehozott egy dobogót az elbukott győzelem után, Bahreinben azonban még célba sem ért, miután elütötte egyik szerelőjét második bokszkiállása alatt.

Verstappen Hamiltont hibáztatja

A holland F1-es pilóta alig hogy megelőzte brit riválisát, defekt miatt a bokszba kényszerült, azonban a sérülés olyan súlyosnak bizonyult, hogy 12 kör után fel kellett adnia a Bahreini Nagydíjat.

Vettel: Hazudtam a csapatrádióban!

A négyszeres F1-es bajnok a szezon második versenyét is behúzta Bahreinben, és elmondása szerint tudta, hogy Valtteri Bottas a végén megpróbálja tőle elorozni az első helyet.

Vettel nyerte a Ferrari keserédes futamát Bahreinben

Drámai Bahreini Nagydíjon diadalmaskodott Sebastian Vettel, ahol Kimi Raikkönen elütötte egy szerelőjét, a Red Bullok két kör alatt kiestek, Pierre Gasly pedig a 4. lett a Toro Rosso-Hondával.

Így zajlott a Bahreini Nagydíj

Kövessétek élőben az idei F1-es szezon második versenye, a Bahreini Nagydíj eseményeit percről percre, élőben a Formula.hu közvetítésével!

Bahreini Nagydíj - A rajtrács

Csak három dolgot mondunk: Pierre Gaslyvel 5. a Toro Rosso-Honda, 9. Hamilton, 15. Verstappen. És bónuszként persze két Ferrari az élen. Ilyen felállással még szép, hogy várjuk a futamot!

Hamilton nem érti, hogyan kapott ki a Ferrariktól

Hiába futott tiszta kört a bahreini F1-es időmérő legvégén, Hamilton közel bő két tizeddel így is kikapott a Ferrariktól. A mercedeses nem érti, hogyan fordultak ekkorát az erőviszonyok.

Ezért szenvedett Grosjean az időmérőn

Felemás szombatot zárt a Haas, mivel Kevin Magnussen az első tízben végzett, csapattársa, Romain Grosjean viszont csak a 16. pozícióból vághat neki a futamnak. A francia pilóta értékelte az időmérőt.

Wolff: A Ferrari lesz a favorit a versenyen

Első két helyen végzett az időmérő edzésen Sebastian Vettel és Kimi Raikkönen, így a Mercedesnek fel van adva a lecke, ha Ausztrália után Bahreinben sem szeretne Ferrari győzelmet.

Ricciardo a Ferrarikat vette célba

A bahreini időmérőn mindössze négy tizedmásodperccel kikapva az ötödik helyen zárt Daniel Ricciardo, aki a Red Bull jó versenytempójára támaszkodva holnap a Ferrarikat veszi célkeresztbe.

Honda-csoda: 5. rajtkockában Gasly

Az időmérő talán legnagyobb hőse a Toro Rosso-Honda pilótája volt: az új szövetség már második versenyén villantott – a fejlesztések ellenére sem számított senki az időmérő hatodik helyére az olasz-japán csapatban.