2024. október 10. csütörtök

AusztrálNagydíj

Új vezetőt kapott az Ausztrál Nagydíj

A naptár egyik legnépszerűbb F1-es versenyét évek óta Melbourne-ben rendezik, nem csak a szezonnyitó jellege miatt - most Ron Walker utódján a sor, hogy folytatódjon a tendencia.

Jövőre csak áprilisban indul az F1-es szezon?

Az Autosport által kiszivárogtatott információk alapján 2016-ban a megszokott március közepi időpont helyett április 3-ra tolják el a szezonnyitó Ausztrál Nagydíj megrendezését.

Szám szerint – Körök, számok, érdekességek

Az F1 statisztikáit taglaló sorozatunk mai részében azt vesszük szemügyre, mi volt a „tipikus” sorrend az első két futamon, ki hol tartózkodott a legtöbbet, s ki járta meg a mezőny elejét és végét is.

F1-Archív: Prost ülhet be Hakkinen helyére?

Egy évre előre fejleszt a Honda, ütős a kettős diffúzor, nem zárták ki Schumachert, aki Laudát kritizálta, búcsúzunk a Lolától, Petrov dobogón, Button rekordja. Március 27. F1-es hírei.

Kétszer annyi ausztrál ment F1-re, mint német

A Lotus csapat nyilvánosan is sajnálatát fejezte ki, hogy idén elmarad a Német Nagydíj, ugyanakkor rámutattak, mennyivel nagyobb érdeklődést tapasztaltak a melbourne-i versenyen.

Barrichello: Elaludtam az Ausztrál Nagydíjon

A korábbi F1-es bevallotta, nem tudott ébren maradni a szezonnyitó futamon. A kis Piquet nem is akarta megnézni. A korábbi versenyzők nincsenek jó véleménnyel az új idény kezdetéről.

Verstappen: Minden sport tele van fiatalokkal

Sokakat megdöbbentett, hogy 17 évesen az F1-be juthatott, valójában azonban ugyanez a folyamat zajlik más sportágakban is, véli Max Verstappen. Szerinte könnyebb a feladata, mint annak idején apjának.

A McLaren története legrosszabb évkezdése

A statisztikákat áttekintve bizony nem túlzás ez a cím: eddig csak úgy nullázott az év első F1-es futamán a McLaren, hogy nem is ért célba. Az utolsó rajtsorhoz hasonlóért 1981-ig kell visszamennünk.

Kimi: „Inkább dobjuk ki a csapatrádiót!”

A szezonnyitó F1-es futam rádióbeszélgetései: Vettel tréfálkozása, Kvjat hiábavaló küzdelme, Raikkönen felesleges csapatrádiója és kiesése, Grosjean méltatlankodása és a fiatalok problémái.

Ferrari: A minimum a Williams legyőzése volt

A Ferrari az F1-es szezonnyitón teljesítette minimális elvárását azzal, hogy legyőzte a Williams csapatát, de ennél nagyobbra törnek Maranellóban: a végső cél a Mercedes két vállra fektetése.

Az Ausztrál Nagydíj árnyoldala

Nem feltétlenül a remek versenyzésről marad emlékezetes 2015 F1-es szezonnyitója sem: tavaly a motorhangot érte a legtöbb kritika, most az alacsony létszám, Mercedes-dominancia és a Sauber bírósági ügye miatt van ok a fejcsóválásra.

Vérengzés a Ferrari bokszában KiMini miatt

A szerelőit hajigáló Ferrari-csapatfőnök és a Terminátorrá alakuló Roscoe lett a MiniDrivers sorozat idei első részének sztárja – kedvenc minifiguráink a szezonnyitó F1-es futam eseményeit mutatják be.