Austin

Mercedes: A 2014-es adatokból kell dolgozni

Hiába volt tavaly is F1-es futam Austinban, az ott szerzett tapasztalatok nem túl hasznosak az idei szezonra - a Mercedes szerint a 2014-es adatokból kell majd kiindulniuk hétvégén.

A Pirelli kissé tart az USA Nagydíjtól

Az olasz abroncsgyártó azzal fog szembesülni az austini F1-es pályára érkezve, hogy a tavalyi esőzések miatt alig rendelkeznek kézzelfogható adatokkal a száraz pályás gumikat illetően.

Perez: Austin ötvözi Monzát Silverstone-nal

A Force India mexikói F1-es pilóta beszélt az egyes kanyar nehézségeiről és arról is, hogy második hazai versenyének tekinti a texasi megmérettetést - természetesen jó eredményben bízik.

Verstappen aggódik a súlya miatt, Ricciardo bárba megy

A Red Bull mindkét F1-es pilótája nagyon várja már az austini hétvégét, de nem csak amiatt, mert mindketten szeretik a texasi pályát - egyelőre más dolgokra kíváncsiak...

A Haas izgatottan készül az USA Nagydíjra

Hosszú évtizedek óta először láthat az amerikai közönség hazai gárdát F1-es pályán: a Haas mindent meg akar tenni annak érdekében, hogy a drukkereknek ne kelljen csalódniuk.

Webberék zsinórban harmadik győzelme

Mark Webber, Timo Bernhard és Brendon Hartley Porschéja nyerte a WEC austini 6 órás versenyét, miután a gyorsabbnak tűnő Audi mindkét autóját problémák hátráltatták.

Az Audié az első sor Austinban

Szezonbeli harmadik pole-ját szerezte a #7-es számú Audi Marcel Fässler és Andre Lotterer irányítása alatt a WEC austini 6 órás versenyének hétvégéjén. A listavezető Porsche csak az ötödik helyen áll.

Warm up: Megtörték Marquez uralmát, Lorenzo bukott

Az Amerikai Nagydíj hétvégéje során először nem Marc Marquez bizonyult a leggyorsabbnak egy edzésen: a futamot megelőző rövid tréninget Andrea Iannone nyerte a Repsol spanyolja előtt. Valentino Rossi lett a harmadik, míg csapattársa, Jorge Lorenzo egy kicsúszással vétette észre magát.

Mindössze 69 ezred döntött Marquez javára

Bár ahogy az összes eddigi edzést, úgy a kvalifikációt is Marc Marquez nyerte Texasban, a repsolos előnye a vártnál jóval kisebb volt a közvetlen üldözőjével, Jorge Lorenzóval szemben: a két spanyolt mindössze 69 ezredmásodperc választotta el egymástól. A harmadik rajthelyet Valentino Rossi szerezte meg.

Marquez elsőségével indult a hétvége

A texasi pálya koronázatlan királya, Marc Marquez zárta az élen a MotoGP első gyakorlását az Amerikai Nagydíjon. A világbajnokságot vezető spanyolt a yamahás Jorge Lorenzo és a ducatis Andrea Iannone követte a sorban.

COTA: Eső után köpönyeg

Egy különleges ajánlattal szeretnék megtartani a nézőiket az austini F1-es futam szervezői, akiket tavaly nagyon kellemetlen helyzetbe hozott a vártnál jóval rosszabb időjárás...

Taylor Swift „hozza vissza” az USA Nagydíjat

Tíz nappal a 2016-os F1-es szezonkezdet előtt dőlt csak el az USA Nagydíj sorsa és vált ezzel véglegessé az idei versenynaptár. Austin az állami támogatás megvonása miatt volt veszélyben.