2024. október 8. kedd

AbuDhabiNagydíj

Jövőre is szoros csatát vár a Mercedes

Nem reprezentatív az utóbbi néhány futam eredménye, nyilatkozta a csapat ügyvezető igazgatója. Toto Wolff szerint az Abu Dhabi Nagydíjon már szinte mindenki 2018-ra készült.

Verstappen: Gyorsabb voltam Raikkönennél

Max Verstappen számára nem volt leányálom a záró futam Abu Dhabiban, ugyanis a verseny elejétől kezdve beragadt Kimi Raikkönen mögé és az előzés esélye nélkül vonatozni kényszerült.

Hamilton: Ez a pálya nem alkalmas versenyre

Lewis Hamilton szinte a teljes verseny alatt közel autózott csapattársához, ám megelőzni nem tudta. Szerinte ebben a pálya nem megfelelő vonalvezetése a leginkább hibás, nem illik az autókhoz.

Miért állt ki háromszor a bokszba Stroll?

Az Abu Dhabi Nagydíjat mindenki egyetlen kiállásból oldotta meg, leszámítva Lance Strollt, aki nem kétszer, hanem háromszor járt a bokszban. A sokszor remeklő újonc elveszett az év végére.

Alonso sok sikert kívánt a Hondának, Vandoorne „raliautót” vezetett

Nem volt túlzottan eseménydús versenye a McLaren párosának, de legalább a spanyol F1-es pilóta a pontszerzők között ért célba, hiszen csapattársa folyamatosan az MCL32-es irányíthatóságával küszködött.

Raikkönen: Unalmas volt, mint egy hosszútávú verseny

A Ferrari 38 éves finnje őszintén kimondta, ami az Abu Dhabi Nagydíj alatt sokakban megfogalmazódott: pocsék verseny volt a szezonzáró, amelyért az üzemanyag-takarékoskodás hibáztatható. Ez a mezőnyből mindenkit visszafogott.

A sport kicsúfolása volt Hülkenberg büntetése a Force India szerint

A kárvallott csapat vezetése és Perez is hőbörög, amiért a jogtalan előnyt szerző németnek nem kellett visszaadnia helyét – Abu Dhabiban kritikus a pályán elfoglalt pozíció. Hülkenberg szerint a körülmények tekintetében igazságos ítélet született.

Massa érzelmes búcsút vett a Williamstől

A brazil pontszerzéssel fordított hátat az F1-nek és a grove-i istállónak - egykori versenymérnöke, a Williams teljesítményét felelős mérnöke szerint Massa a lehető legjobbkor távozik.

Mercedes: Hamilton nem hagyta győzni Bottast

Valtteri Bottas úgy szerezte meg pályafutása harmadik győzelmét, hogy csapattársa, a világbajnok Lewis Hamilton végig mögötte autózott. Direkt hagyta volna nyerni? Wolff szerint kizárt.

Ricciardo: Raikkönennek jobban meg kellett volna vernie

Újabb technikai hiba miatti kiesést volt kénytelen elszenvedni Daniel Ricciardo, az utolsó négy versenyből harmadik ízben. Ezzel elvesztette összetettbeli negyedik helyét Kimi Raikkönen ellen.

Mindenki gratulált mindenkinek a dobogón

A világbajnoki tabella első három helyezettjének interjúi zárták a 2017-es F1-es szezon utolsó futamát, az Abu Dhabi Nagydíjat, melyek után felfedték a sportág új logóját is.

Bottas győzelmével zárul a 2017-es szezon

Az Abu Dhabi Nagydíjon aratott kettős győzelmével búcsúztatta az idei versenyévadot a Mercedes: Valtteri Bottas a pole-ból indulva megszerezte karrierje harmadik sikerét, a néha ijesztgető Lewis Hamilton pedig beérte a második hellyel.