AbuDhabi

Wolff félti Bottast a mentális sérüléstől

Valtteri Bottas az ötödik pozícióig esett vissza a második helyről. Toto Wolff elmondta, nem volt minden rendben a finn autójával, és reméli ez az oka a látottaknak, nem mentális probléma.

Hülkenberg olcsón megúszta fejreállását

Egy ideig benne maradt az ütés, de sérülés nélkül megúszta elsőre horrorisztikusnak tűnő balesetét Nico Hülkenberg. Romain Grosjean reptette meg az első körben, de a francia sem volt hibás.

Hamilton: Megtiszteltetés Vettellel harcolni

Lewis Hamilton győzelmét nem sok minden veszélyeztette Abu Dhabiban, így tökéletes évet zárt. Az ötszörös világbajnok mellé Sebastian Vettel és Max Verstappen állhatott fel a dobogóra.

A szezonzáró futam percről percre

Kövessétek velünk a 2018-as Formula-1-es szezon utolsó, 21. futamának történéseit élő szöveges közvetítésünk segítségével. Melyik pilóta zárja győzelemmel az évet?

Abu Dhabi Nagydíj – Az év utolsó rajtrácsa

Nem sok példa volt rá 2018 során, de a szezon utolsó futamának alkalmából a nézők abban a különleges helyzetben vannak, hogy nem kell új rajtfelállást megjegyezniük az időmérő edzés végeredményéhez képest.

Problémával teli szombatot zárt a Force India

Mindkét versenyzőnek akadt gondja az Abu Dhabi Nagydíj időmérőjén, vagy azt megelőzően. Ennek ellenére Esteban Ocon elérte a Q3-t, Sergio Perez pedig egy jó eredményben reménykedik.

Grosjean élete körét futotta Abu Dhabiban

A nagycsapatok mögött ő bizonyult a legjobbnak, így a hetedik helyről vághat neki a futamnak a francia versenyző, aki azt is elárulta, nem várták magukat ennyire előre.

Különleges lesz Leclerc számára az első „igazi” ferraris teszt

Charles Leclerc az Abu Dhabi Nagydíj leintése után nem sokkal, még a helyszínen debütál hivatalosan Ferrari-pilótaként, amikor a nagydíj utáni teszten már pirosban rója majd a köröket. A monacói várja ezt.

Russell győzelemmel húzta be az F2 bajnoki címét

Drámai rajt után, ahol egyetlen állva maradt ellenfele rögtön el is veszítette minden esélyét, a jövőre már az F1-ben debütáló George Russell stílusosan, az első helyen befutva vált a sorozat új bajnokává.

Ricciardo Verstappentől eltérő gumistratégián

Az ausztrál kockáztatott az Abu Dhabi Nagydíj időmérő edzésén és kifizetődött. Sikerült a legjobb tíz közé jutnia ultralágy keveréken, amit Max Verstappen nem mondhat el magáról.

Raikkönen, Grosjean és Gasly is megúszta

Abu Dhabiban mozgalmasnak bizonyult a szombati nap is, Kimi Raikkönennek a bokszutca bejáratával, a két franciának pedig egymással gyűlt meg a baja. A finn enyhe büntetésben részesült.

Hamiltoné az év utolsó pole-ja Abu Dhabiban

Az ötszörös világbajnok brit vezetésével kettős Mercedes-siker született az F1-es Abu Dhabi Nagydíj időmérőjén, míg a második sorba a Ferrarik, a harmadikba pedig a Red Bullok kvalifikálták magukat.